مقالات

آشنایی با انواع مبل و کاناپه + کاربرد انواع مبلمان

آشنایی با انواع مبل و کاناپه + کاربرد انواع مبلمان - کرج دکور

آشنایی با انواع مبل و کاناپه امروزه یکی از الزامات چیدمان دکوراسیون می باشد. مبل و کاناپه جزء کالا هایی می باشند که جهت راحتی و استراحت مورد استفاده قرار میگیرد. در راستای افزایش تقاضا در استفاده از این محصول تولید کنندگان تصمیم به تولید انواع متنوعی از مبل و کاناپه گرفتند. مبلمان به عنوان یک فضای کانونی در دکوراسیون بسیار پر طرفدار شده است. این تقاضا به گونه ای همه گیر شده است که در عمده دکوراسیون منازل و ادارات استفاده از مبل به عنوان یکی از ابزارهایی دکورچینی به شمار می رود.

در گذشته برای نشستن و استراحت از پشتی و زیر انداز استفاده می کردند. اما میل انسان به تکامل باعث شد که فضای استراحت و نشیمن تغییر کند. در ادامه این تکامل با بهینه سازی، تنوع در تولید آن و دخیل شدن دکوراسیون در زندگی انسان ها مبل ها بسیار گسترش پیدا کردند. در ادامه مقاله با کرج دکور به عنوان تولید کننده انواع تجهیزات آرایشگاهی و دکوراسیون همراه باشید.

آشنایی با مبل و کاناپه

آشنایی با مبل و کاناپه - کرج دکور

آشنایی با مبل و کاناپه – کرج دکور

در آشنایی با انواع مبل و کاناپه باید از نوع ساخت و جنس آن اطلاع داشته باشیم. این موارد به بررسی کیفیت و چیدمان شما بسیار کمک می کند. مطمئناً اولین تصویری که از مبل در ذهن اکثر ما خطور می کند رنگ و مدل آن می باشد. انتخاب مبل ها بسته به نوع دکوراسیون شما متفاوت می باشد. این تفاوت به صورت کلی به نوع دکوراسیون مدرن یا کلاسیک بر می گردد. در دکوارسیون کلاسیک که عموماً از رنگ های تیره، گچبری و لوسترهای سنگین استفاده می کنند مبل هایی با نقش و نگار و منبت کاری کاربرد دارد.

اما در دکوراسیون مدرن مبل ها ساده تر می باشند. این مبل ها دارای پایه های کو تاه، رنگ های شاد و با قسمت نشیمن و پشتی بزرگتری هستند.به عنوان مثال مبل پدیکور و انتظار آلفا یک نمونه عالی جهت استفاده در دکوراسیون مدرن می باشد. امروزه استفاده از مبل فقط به منازل ختم نمی شود. در بسیاری از ادارات، سالن های زیبایی و باشگاها فضایی را برای انتظار و استراحت در نظر میگیرند. این فضا با استفاده از انواع مبل و جلو مبلی چیدمان می شود.

انواع مبل و جلو مبلی

مبل ها عموماً به صورت تک نفره، دو نفره و سه نفره ساخته می شود. انواع مبل که بیشتر از یک نفره باشد را کاناپه می گویند. مبل ها معمولاً دارای پشتی و دسته می باشند. این پشتی و دسته بسته به نوع آن کوتاه و بلند است. مبل ها بسته به استفاده در محیط های مختلف می تواند متفاوت باشد. در جهت آشنایی با انواع مبل در ادامه به انواع آنها می پردازیم.

امروزه از مبلمان در محیط های اداری، باشگاه ها، دفاتر و منازل بسیار استفاده می شود. بنا به استفاده در محیط مورد نظر و نوع دکوراسیون می توانید اقدام به تهیه این کالا کنید. همانطور که اشاره کردیم نوع دکوراسیون، رنگ و میزان فضای مورد نظر در انتخاب نوع مبل شما بسیار تاثیر گذار می باشد. در فضاهای کوچک باید از مبل هایی ساده و با ابعاد کوچک استفاده نمایید. همچنین ساده بودن مبل در فضای کم در حفظ تعادل دکوراسیون تاثیر دارد.

مبل اداری

در ادامه آشنایی با انواع مبل نوع اداری آن در دفاتر بسیار استفاده می شود. این مبل ها با توجه به مدل آنها که معمولاً دارای ساختاری رسمی هستند در اتاق مدیریت قابل استفاده می باشند. همچنین این نوع از مبل نسبت به همتایان خود دارای ابعاد کوچکتری می باشد. وجود دو ویژگی ابعاد و نوع رسمی آن باعث می شود که محیط دفتر کاملاً منظم و شیک به نظر بیاید.

البته استفاده از مبل ها در دفاتر قاعده خاصی ندارد و بستگی به سلیقه شما دارد. اگر دفتر کار شما مرتبط با کودکان و باشگاه های ورزشی می باشد می توان از رنگ و نوع اسپرت مبل استفاده کرد. اما در منازل استفاده از مبل های اداری یا انواع مبل انتظار توصیه نمی شود. مبل اداری به عنوان یکی از دسته بندی های مناسب برای دفاتر می باشد. این مبل ها معمولاً به صورت تک نفره و دو نفره ارائه می شود.

مبل انتظار

انواع مبل انتظار - کرج دکور

انواع مبل انتظار – کرج دکور

مبل انتظار برای قسمت انتظار دفاتر، آرایشگاه ها و ادارات قابل استفاده می باشد. این نوع مبل که به عنوان نماینده برای پذیرش مشتری می باشد بسیار جلب توجه می کند. بنابراین باید در انتخاب آن نسبت به فضای کاری خود توجه بنمایید. مبل های انتظار بنا به رنگ دکوراسیون، میزان فضای مورد استفاده و نوع شغل شما بسیار متنوع می باشد. آشنایی با انواع مبل و کاربرد آنها به شما این امکان را می دهد تا انتخاب بهتری برای خرید خود داشته باشید.

مبل های انتظار همانند دیگر مبل ها دارای ساختاری چوبی یا فلزی می باشد. همچنین رویه این ساختار شامل فوم و روکش است. تنوع در رنگ، ساختار و روکش مبل ها بسیار متنوع است. این تنوع به انتخاب شما در استفاده از آن کمک می کند. مبل های انتظار عموماً دارای نشیمن، پشتی و دسته نرمی می باشند تا از ایجاد خستگی برای افرادی که بر روی آن به انتظار نشسته اند جلوگیری بکند. این مبل ها نیز به صورت کاناپه دو نفره، سه نفره و یا مبل یک نفره می باشد.

جلو مبلی

همگام با آشنایی با انواع مبل نیاز است تا به کالای دیگری که همراه با مبل بسیار استفاده می شود اشاره بکنیم. جلو مبلی یکی از محصولات بسیار کاربردی برای استفاده در جلوی مبل می باشد. این محصول مناسب برای هر مکانی می باشد. از آن می توان به عنوان قرار دادن اشیایی مانند کتاب، مجله، بروشورهای تبلیغاتی و وسایل پذیرایی استفاده نمود. جنس به کار رفته در جلو مبلی از جنس های مختلفی همچون چوب، فلز و شیشه ساخته می باشد.

جلو مبلی به شکل های متنوعی ساخته می شود. به عنوان مثال می توان در ساخت آن از پایه های چوبی یا فلزی و با رویه شیشه استفاده نمود. همچنین در نوع دیگری از ساخت آن، به صورت یک تکه از چوب استفاده می کنند. جلو مبلی نیز مانند دیگر تجهیزات دکوراسیون به صورت مدرن و کلاسیک تولید می شود. انتخاب نوع جلو مبلی به نوع مبل و دکوراسیون شما بستگی دارد.

جنس انواع مبل

ساخت مبل ها با توجه به اجزای سازنده آنها دارای جنس های مختلفی می باشند. در جهت آشنایی با انواع مبل باید بدانیم که این محصول از چه قسمت هایی ساخته شده است. این قسمت ها شامل موارد زیر می باشد:

  • پایه ها
  • پنل دسته
  • پشتی
  • کوشن نشیمن
  • کوسن پشتی
  • کناره های پشتی
  • کمربند مبل

البته در ساخت انواع مبل با توجه به مدل آن این اجزاء متغیر می باشد. در بعضی از سازه های مبل قسمت هایی اضافه یا کم می شود. به عنوان مثال در ساخت مبل قفسی که بیشتر در عکاسی و آرایشگاهها مورد استفاده قرار می گیرد از یک سازه ای قفسی شکل از جنس فلز و کوسن هایی برای نشیمن و پشتی استفاده می شود. همچنین در ساخت روکش مبل از جنس پارچه مبلی، چرم طبیعی و مصنوعی استفاه می کنند.

اهمیت استفاده از مبل در دکوراسیون

اهمیت استفاده از مبل در دکوراسیون - کرج دکور

اهمیت استفاده از مبل در دکوراسیون – کرج دکور

اگر تا به اینجای مقاله همراه ما بوده باشید متوجه اهمیت مبل در انواع دکوراسیون و محیط های مختلف شده اید. مبل ها با توجه به انتخاب نوع دکوراسیون متفاوت می باشند. امروزه استفاده از دکوراسیون مدرن با توجه به دنیای مدرنیته ما بسیار طرفدار پیدا کرده است. البته این موضوع به معنای عدم استفاده از مبلمان کلاسیک نمی باشد. مبلمان در کنار دکوراسیون کلاسیک نیز سلایق خاص خودش را جذب می کند.  برای آشنایی با انواع مبل مورد نظرمان باید به خوبی از نوع چیدما و دکور چینی اطلاع داشته باشیم.

نوع استفاده از مبل در منزل و محیط های اداری می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در محیط های اداری افراد به مدت طولانی از مبل استفاده نمی کنند اما در منزل ممکن است برای استراحت به مدت طولانی تری بر روی آن بنشینند. اگر برای فضای کاری خود مانند آرایشگاه ها به دنبال یک مبل انتظار مناسب جادار، زیبا و سبک هستید ما به شما مبل آذر 3 نفره را توصیه میکنیم. همچنین مجموعه کرج دکور به عنوان تولید کننده تجهیزات دکوراسیون آماده ارائه مشاوره در این زمینه می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *