مقالات

آشنایی با ترولی آرایشگاهی و کاربرد آن

آشنایی با ترولی آرایشگاهی و کاربرد آن - تجهیزات آرایشگاه کرج دکور

آشنایی با ترولی آرایشگاهی و کاربرد آن یکی از موارد پر اهمیت در دکوراسیون و تهیه تجهیزات آرایشگاهی زنانه و مردانه می باشد. ترولی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تجهیزاتی است که در یک سالن آرایشگاهی، اداری، تجاری و حتی پزشکی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از مهم ترین استفاده هایی که از یک ترولی آرایشگاهی می شود استفاده از طبقات و کشو ها جهت قرار دادن تجهیزات مختلف است.

امروزه آرایشگاه ها نسبت به گذشته بسیار مجهزتر شده اند. در جهت تکمیل تجهیزات سالن های زیبایی آشنایی با ترولی آرایشگاهی بسیار با اهمیت می باشد. ترولی یک وسیله پر کاربرد در آرایشگاه ها، سالن های غذا خوری و مراکز درمانی می باشد. نکته ای که این وسیله را بسیار کارآمد کرده است وجود چرخ برای حرکت آسان و جادار بودن ترولی می باشد.

در بسیاری از مشاغل ابزار هایی وجود دارند که در قسمت های مختلفی استفاده می شوند. استفاده از آنها این موضوع را پر اهمیت می کند که، دسترسی به آنها باید راحت باشد. از آنجایی که ابزارهای تخصصی هزینه های زیادی دارند عاقلانه نیست که در هر قسمتی از یک وسیله تهیه شود. بنابراین به وسیله این ترولی که دارای کشوهای زیادی می باشد می توان ابزار ها را در محیط کار جابجا نمود. امروز در تجهیزات آرایشگاه کرج قصد داریم که در مورد این وسیله پرکاربرد در آرایشگاه ها صحبت کنیم.

ترولی آرایشگاهی چیست؟

آشنایی با ترولی آرایشگاهی - کرج دکور

آشنایی با ترولی آرایشگاهی – کرج دکور

در واقع ترولی آرایشگاهی نوعی کشو می باشد که با ویژگی های خاص خود نسب به آن متمایز می شود. ترولی آرایشگاهی دارای کشو های طبقاتی می باشد. ابعاد آن نسب به کشو کمتر می باشد و در زیر آن جهت حرکت آسان و بی صدا چرخ تعبیه شده است. ترولی با توجه به ویژگی هایی که دارد در بسیاری از مشاغل بسیار پر کاربرد می باشند. در سالن های زیبایی نیز استفاده از ترولی به دلیل وجود ابزار زیاد و متنوع بسیار کاربرد دارد. در ادامه آشنایی با ترولی آرایشگاهی همراه ما باشید.

با کمک ترولی آرایشگاهی می توانید به راحتی ابزار و وسایل آرایشی خود را در آن قرار دهید و به آسانی ترولی را به هر قسمت مورد نیاز حرکت بدهید. وجود چرخ های با کیفیت موجب حرکتت روان و بی صدا می شود. این مورد خود یک ویژگی بسیار مهمی می باشد زیرا هر گونه صدای اضافی می تواند آرامش مشتری و کارکنان را بر هم بزند.

ویژگی های ترولی آرایشگاهی

هر وسیله و ابزاری جهت انتخاب  دارای ویژگی هایی می باشند که به کمکشان آن وسیله تعریف می شود. ترولی نیز ویژگی هایی دارد که به کمک آنها، نیاز به آن ایجاد می شود. این نکات شامل ابعاد، وزن و امکانات امنیتی آن می باشد که آن را نسبت به دیگر وسیله های مشابه متمایز می کند. جهت آشنایی با ترولی آرایشگاهی به بررسی این نکات می پردازیم.

  1. وزن ترولی ارایشگاهی: این وسیله با توجه به ارتفاع و ابعادش باید دارای وزنی متعادل باشد. این وزن باید به گونه ای باشد که هنگام استفاده از آن به دلیل سبکی چپ نشود. همچنین نباید آنقدر سنگین باشد که حرکت آن دشوار شود.

  2. ابعاد ترولی آرایشگاهی: ترولی آرایشگاهی باید دارای ابعاد مناسب با کار باشد. به عنوان مثال استفاده از آن در کار میکاپ و پدیکور باعث تغییر در ارتفاع آن می شود. زیرا استاد کار میکاپ به صورت ایستاده کار می کند و جهت انجام پدیکور باید استاد کار نشسته باشد. همین موارد در وجود امکانات جانبی آن نیز تاثیر دارد.

  3. قفل کشو: قفل بر روی کشو یکی از نکاتی می باشد که در تمام تجهیزات کشودار پر اهمیت می باشد. ترولی نیز به واسطه داشتن کشو و جهت برقراری امنیت ابزار داخل آن می تواند دارای قفل باشد. این ویژگی در تمامی ترولی ها از جمله ترولی فلزی، چوبی و پلاستیکی قابل اجرا می باشد.

انواع ترولی آرایشگاهی

آشنایی انواع ترولی آرایشگاهی - کرج دکور

آشنایی انواع ترولی آرایشگاهی – کرج دکور

در آشنایی با ترولی آرایشگاهی باید به انواع آن نیز اشاره بکنیم. تقسیم بندی این کالا بر اساس امکانات موجود، جنس و ابعاد می تواند متفاوت باشد. یکی از استفاده های ترولی در آرایشگاه ها قرار دادن تجهیزات رنگ در آن می باشد. ترولی مورد استفاده باید دارای مقاومت بالا در برابر پوسیدگی باشد. زیرا رنگ ها به دلیل مواد شیمیایی استفاده شده در آنها می توانند باعث بروز آسیب به ترولی بشوند.

به طور مثال اگر از ترولی پلاستیکی استفاده می نمایید از کیفیت بالای جنس پلاستیک اطمینان حاصل نمایید. همچنین برای استفاده در این قسمت جنس چوبی ترولی توصیه نمی شود. زیرا این جنس به دلیل منافذی که دارد باعث نفوذ مایعات و رنگ در آن می شود. اگر مورد استفاده شما برای تجهیزات برقی که دارای حرارت می باشند است باید از جنس فلز استفاده نمایید تا مقاومت در برابر حرارت را دارا باشد. البته بهتر است هنگام کار با وسایلی که حرارت دارند مانند سشوار و تجهیزات براشینگ از استندهای مخصوص آنها استفاده نمایید.

کیفیت ترولی آرایشگاهی

با توجه به پرکاربرد بودن این کالا در آرایشگاه ها باید برای تهیه آن از کیفیت خوب آن بهره برد. انتخاب چوب، فلز و پلاستیک در ساخت آن برای کیفیت ترولی مناسب با کار شما اهمیت دارد. زیرا هنگام کار با ترولی در صورتی که سالن بزرگ و پر مشتری باشد نیاز به جابجایی متعدد آن میشود. همچنین برای حرکت کشوها باید از ریل با کیفیت استفاده شود که طی استفاده های زیاد دچار خرابی نشوند. در راستای آشنایی با ترولی آرایشگاهی بررسی نکات کیفیتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

از دیگر نکاتی که باید در تهیه ترولی مد نظر قرار دهیم کیفیت چرخ های آن می باشد. چرخ های ترولی نیز مانند ریل های کشو بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. هر چه کیفیت چرخ ها بالا باشد حرکت ترولی بر روی زمین روان تر و بی صدا تر انجام میشود. ترولی ها می توانند با گذاشتن ابزار داخل آن وزن زیادی پیدا کنند. بنابراین کیفیت چرخ ترولی در چنین زمانی می تواند کمک رسان شما باشد. البته بسته به نوع جنس ترولی مانند نوع پلاستیکی و ترولی چوبی نیز می تواند وزن متفاوتی داشته باشند.

نقش ترولی در دکوراسیون آرایشگاه ها

اهمیت ترولی در دکوراسیون آرایشگاه ها - کرج دکور

اهمیت ترولی در دکوراسیون آرایشگاه ها – کرج دکور

ترولی آرایشگاهی مانند دیگر تجهیزات مورد استفاده در آرایشگاه ها تاثیر بسازایی در هماهنگی و زیبا سازی آن دارد. آشنایی با ترولی آرایشگاهی متنوع امکان انتخاب بهتر و مناسب نسبت به دکوراسیون را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از ویژگی هایی که باید برای ایجاد تناسب بین تجهیزات و دکوراسیون خود مد نظر قرار دهید جنس آنها می باشد. البته جهت یادآوری باید بگوییم که جنس و نحوه استفاده از آن ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که به شما در انتخاب ترولی مناسب با دکوراسیونتان کمک می کند رنگ آن می باشد. ترولی رنگی می تواند جلوه خاصی به فضای کاری شما بدهد. تناسب رنگ این کالا با محیط باعث شکل گیری یک هارمونی زیبا می شود. همچنین اندازه فضای کار شما در انتخاب ابعاد ترولی تاثیر دارد. در یک فضای کوچک بهتر است از ترولی با سایز کوچک استفاده نمایید. کرج دکور به عنوان تولید کننده تجهیزات آرایشگاهی با کیفیت آماده ارائه انواع ترولی خدمت شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *