مقالات

آشنایی با صندلی استاد کار

آشنایی با صندلی استاد کار - کرج دکور

صندلی استاد کار یکی از انواع صندلی می باشد که دارای طراحی و ویژگی های خاصی می باشد. آشنایی با صندلی استاد کار و انواع آن به شما این امکان را می دهد تا بهترین انتخاب را برای کار خود داشته باشید. صندلی استاد کار بیشتر استفاده تجاری دارد و در آزمایشگاه ها، سالن های زیبایی و کارگاه ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

شما به عنوان استاد کار برای انجام کارهای تخصصی خود نیاز به یک میز، استیج مناسب کار و صندلی با ارتفاع مناسب می باشید. این ارتفاع در میز باید به گونه ای تنظیم شود که به صورت ایستاده و نشسته بدون مشکل برای شما قابل استفاده باشد. برای چنین میزی که به عنوان انجام کار شما انتخاب شده است باید یک صندلی با ارتفاع مناسب نسبت به میز انتخاب شود. در ادامه با معرفی این صندلی همراه کرج دکور باشید.

صندلی استاد کار چیست؟

انواع صندلی استاد کار چیست؟ - کرج دگور

انواع صندلی استاد کار چیست؟ – کرج دگور

صندلی استاد کار نوعی صندلی می باشد که دارای ویژگی هایی منحصر بفرد می باشد. این ویژگی ها باعث می شود تا نسبت به دیگر صندلی ها متمایز بشود. برای آشنایی با صندلی استاد کار از تفاوت ارتفاع آن نسبت به دیگر صندلی ها سخن می گوییم. ارتفاع این صندلی می تواند به دو صورت ثابت و یا قابل تنظیم باشد.

  1. ارتفاع ثابت: این نوع صندلی دارای ارتفاعی ثابت و غیرقابل تنظیم می باشد. ارتفاع مناسب برای این صندلی معمولاً 70 سانتیمتر می باشد. غیرقابل تنظیم بودن این صندلی می تواند از معایب آن باشد اما دارای قیمتی ارزانتر نسبت به نوع متحرک می باشد.

  2. ارتفاع متحرک: صندلی استاد کار با ارتفاع قابل تنظیم یک انتخاب مناسب برای انجام امور کاری شما می باشد. این تنظیم ارتفاع عموماً به وسیله یک جک که در زیر آن تعبیه شده است قابل اجرا می باشد. از مزایای این صندلی تنظیم آن برای هر ارتفاعی می باشد.

صندلی استاد کار در کنار دیگر صندلی ها مانند صندلی اصلاح، تابوره و کپ در دسته بندی صندلی آرایشگاهی قرار میگیرد. صندلی استاد کار می تواند به صورت بدون پشتی و دسته باشد. همچنین در انواع دیگر آن این ویژگی ها می تواند به آن اضافه شود.

طراحی صندلی استاد کار

این صندلی نیز مانند دیگر کالاها دارای طراحی منحصر بفرد خود می باشد. این طراحی با ایجاد ویژگی هایی در صندلی باعث انتخاب آن جهت استفاده در قسمت خاص خود می شود. در جهت آشنایی با صندلی استاد کار در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم.

  1. ابعاد: ابعاد صندلی استاد کار نسبت به دیگر صندلی ها فضای کمتری را اشغال می کند. بنابراین با توجه به این ویژگی می توانید آن را در فضای کم به راحتی استفاده نمایید.

  2. تنظیم ارتفاع: همانطور که اشاره کردیم تنظیم ارتفاع در صندلی یک ویژگی کاربردی می باشد. تنظیم بودن ارتفاع با میز مانند میز ناخن یا مشتری موجب می شود تا خستگی کمتری متوجه کمر و گردن شما بشود ضمن اینکه تسلط بر کار را افزایش می دهد.

  3. قابل جابجایی: این صندلی با وجود چرخ های متحرک در زیر آن دارای قابلیت جابجایی می باشد. البته در بعضی از انواع آن در بازار نوع بدون چرخ نیز موجود می باشد.

  4. وزن: وزن در استفاده از هر کالایی یک ویژگی خاص می باشد. وزن کم در این صندلی موجب آن می شود تا به راحتی صندلی را در محیط کار خود جابجا کنید.

  5. پشتی و دسته: صندلی استاد کار به عنوان یک صندلی آرایشگاهی می تواند دارای پشتی و دسته نیز باشد. همچنین در انواع متفاوت دیگر آن با حذف این دو ویژگی باعث شده است که فضای کمتری را اشغال کند و فضای حرکت را آزاد بگذارد.

کاربرد صندلی استاد کار

آشنایی با کاربرد صندلی استاد کار - کرج دکور

آشنایی با کاربرد صندلی استاد کار – کرج دکور

همانطور که از نام آن مشخص می باشد از این صندلی جهت استفاده استاد کاران می باشد. استاد کار به عنوان شخص ماهر و متخصص در هر حرفه ای شناخته می شود. این شخص می تواند به عنوان آرایشگر در سالن های زیبایی باشد. البته علاوه بر این استفاده از آن در آزمایشگاه ها نیز پر طرفدار می باشد. در ادامه آشنایی با صندلی استاد کار باید به این نکته اشاره کنیم که دلیل استفاده ازآن در مشاغل مختلف به دلیل ویژگی هایی منحصر بفرد آن می باشد.

یکی از استفاده های پر مصرف صندلی استاد کار در سالن زیبایی می باشد. این صندی در سالن های زیبایی در لاین اصلاح مو، رنگ مو، ناخن و مانیکور، لاین موژه و در سالن های مردانه و زنانه مورد استفاده قرار میگیرد. ویژگی هایی که باید مد نظر قرار دهید کاملاً به محیط و قسمتی است که می خواهید از آن استفاده نمایید. به عنوان مثال برای قسمتی که در اطرافتان ابزار و وسیله زیادی وجود دارد به خصوص سیم برق بهتر است از نوع بدون پشتی و دسته آن استفاده نمایید تا هنگام چرخش و جابجایی مزاحمتی برای دیگر تجهیزات ایجاد نکند.

صندلی استاد کار در دکوراسیون

همانطور که در مقاله های پیشین بارها به آن اشاره کردیم دکوراسیون در آرایشگاه ها از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. این اهمیت موجب آن می شود تا در انتخاب تجهیزات آرایشگاهی دقت لازم را بکار ببریم تا فضایی مناسب با هارمونی زیبا ایجاد کنیم. آشنایی با صندلی استاد کار در دکورچینی شما بسیار تاثیرگذار می باشد. انتخاب رنگ و مدل این صندلی متناسب با دیگر تجهیزات باعث ایجاد فضایی شیک و آرامش بخش می شود.

در انتخاب صندلی استاد کار متناسب با دکوراسیون باید به شکل و رنگ توجه کنیم. تناسب رنگ در دکوراسیون یکی از اصول دکور چینی می باشد بنابراین باید این را بدانیم که در چه محیطی و با چه رنگی می خواهیم از آن استفاده نماییم. به عنوان مثال اگر در کنار سرشور مورد استفاده قرار میگیرد باید تناسب آن را با نوع و رنگ سرشور در نظر بگیریم. صندلی کپ لبخند به عنوان یک محصول زیبا با رنگبندی متنوع جهت تکمیل تجهیزات آرایشگاهی شما پیشنهاد می شود.

جنس صندلی استاد کار

آشنایی با جنس صندلی استاد کار - کرج دکور

آشنایی با جنس صندلی استاد کار – کرج دکور

صندلی استاد کار به عنوان یک صندلی مقرون بصرفه و کارآمد در جنس های متفاوتی ساخته می شود. برای آشنایی با صندلی استاد کار به جنس تهیه شده از آن می پردازیم. صندلی استاد کار از قسمت های مختلفی ساخته شده اند که هر کدام دارای جنس مختص به خود می باشد. این قسمت شامل پابه، بدنه، فوم، چرخ، جک، روکش، دسته و پشتی می باشد.

جنس پایه و بدنه صندلی استاد کار از فلز می باشد. معمولاً در قسمت انتهایی پایه و نشیمن جک قرار میگیرد که به وسیله آن می توانید ارتفاع را تنظیم نمایید. بر روی پایه قسمتی برای نشیمن در نظر گرفته می شود که با فوم پوشانده می شود. فوم قرار گرفته بر روی نشیمن به کمک روکشی از پارچه، چرم طبیعی و مصنوعی پنهان می شود. در بعضی از انواع صندلی استاد کار مانند صندلی استادکار تینا پشتی و دسته نیز وجود دارد که از فلز، فوم و روکش تشکیل شده اند.

مجموعه کرج دکور به عنوان تولید کننده تجهیزات آرایشگاهی و دکوراسیون با تولید انواع صندلی استاد کار در خدمت شما عزیزان می باشد. یکی از ویژگی های این مجموعه ارائه خدمات به صورت سفارشی می باشد. مشتریان عزیز می توانند در انتخاب خود نسبت به ایجاد تغییرات سفارشی اقدام نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *