مقالات

آشنایی با ویترین و کاربرد آن

آشنایی با ویترین و کاربرد آن - تجهیزات آرایشگاهی کرج دکور

ویترین یکی از کالاهایی می باشد که در منازل، فروشگاه ها و سالن های زیبایی کاربرد دارد. آشنایی با ویترین به شما این امکان را می دهد تا در دکوراسیون خود از انواع تجهیزات دکورچینی بهتر استفاده نمایید. از ویترین جهت نمایش اجناس داخل آن استفاده می شود. همچنین این محصول جهت سازماندهی وسایل بسیار پر کاربرد می باشد.

یکی از استفاده های این محصول در بالا و کنار میز کنسول و آینه می باشد. همچنین در منازل جهت نمایش انواع ظروف، مجسمه و کالاهای دکوری مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول آنقدر پر طرفدار می باشد که در بیشتر خانه و محیط های کاری می توان آن را مشاهده نمود. در ویترین ها جهت نمایش بهتر کالا، معمولاً از نورپردازی استفاده می شود.

ویترین چیست؟

<yoastmark class=

ویترین یک محفظه ای می باشد که دارای چارچوب فلزی و چوبی می باشد. نمای این کالا از شیشه تهیه می شود. بعضی از ویترین ها فاقد شیشه می باشند. از این محصول جهت نمایش و سازماندهی اجناس و ابزار کار استفاده می شود. همچنین ویترین ها می توانند دارای درب و قفل جهت بستن آن باشند. خواندن این مقاله در جهت آشنایی با ویترین به شما کمک می کند تا از این کالا بهتر در دکوراسیون استفاده نمایید.

ویترین به عنوان یکی از کالاهای پر طرفدار در بهترین تجهیزات آرایشگاهی می باشد. این کالا در آرایشگاه ها بر روی میز کنسول و در کنار آینه استفاده می شود. کارایی این کالا در سالن های آرایشگاهی جهت قرار دادن ابزار های کار می باشد. با توجه به نمای قابل مشاهده آن دسترسی به ابزار کار را آسان می نماید. همچنین وجود یک ویترین با نمای زیبا و نورپردازی شده به زیبایی دکور شما کمک می کند.

انواع ویترین و کاربرد آنها

ویترین از لحاظ جنس و شکل دارای انواع متفاوتی می باشند. در ادامه آشنایی با ویترین به انواع آنها اشاره خواهیم نمود. جنس ویترین ها شامل چوب، فلز و ام دی اف می شوند. جنس آنها در نوع دکوراسیون و طرح مورد نظر شما تاثیر مستقیم دارد. به عنوان مثال استفاده از چوب برای ایجاد نقش و نگار بر روی آن بسیار پر استفاه می باشد. همچنین استفاده از ویترین جنس فلز برای منازل توصیه نمی شود. این جنس از ویترین بیشتر برای فروشگاه ها قابل استفاده می باشد. ویترین های فلزی از پروفیل ساخته می شوند. همچنین از چوب های قابل استفاده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • چوب راش
  • چوب گردو
  • چوب ارس
  • چوب سیاه کاج
  • چوب کاج
  • چوب کاج نوئل
  • چوب توسکا
  • چوب توس
  • چوب ون
  • چوب افرا

ویترین های مختلفی از نظر ظاهر وجود دارد. شکل این ویترین ها در کارآیی آنها و نوع دکوراسیون تاثیرگذار است. کرج دکور در راستای تامین تجهیزات دکوراسیون اقدام به تولید ویترین ایستاده، ویترین تاج دار و ویترین دیواری نموده است. هر کدام از این ویترین ها دارای کاربرد و ظاهر متفاوت می باشند. در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

ویترین ایستاده

ویترین ایستاده چیست؟ - کرج دکور

ویترین ایستاده چیست؟ – کرج دکور

در آشنایی با ویترین به معرفی نوع ایستاده آن می پردازیم. ویترین ایستاده همانطور که از نام آن پیداست به صورت ایستاده می باشد. این ویترین پایه هایی دارد که بر روی زمین قرار میگیرد. قد آن نسبت به ویترین دیواری بلندتر می باشد. این ویترین از جنس های مختلفی ساخته می شود. جنس های مورد استفاده در ساخت آن فلز، ام دی اف و چوب می باشد. ابعاد ویترین ایستاده بسته به فضای مورد استفاده متفاوت می باشد.

جهت استفاده از این ویترین باید به میزان فضای در دسترس توجه نمود. زیرا بر خلاف ویترین دیواری که بر روی دیوار نصب می شود این نوع ویترین دارای فضایی در پایین آن می باشد. اگر فضای مورد نظر شما باز و بزرگ می باشد استفاده از این ویترین توصیه می شود. ویترین ایستاده می تواند در کنار مبل و یا میز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین ساخت این میز از انواع جنس های ذکر شده قابل اجرا می باشد. کرج دکور در ساخت این نوع ویترین با تنوع بالا در خدمت شما عزیران می باشد.

ویترین دیواری

ویترین های دیواری از جمله انواع ویترین می باشد که به خاطر فضای کمی که اشغال می کنند مخصوصاً در فضاهای کاری بسیار کاربرد دارند. در آشنایی با ویترین دیواری باید به مهمترین تفاوت آن با همتایان خود اشاره کنیم. این تفاوت در نوع نصب و قرار گیری آن می باشد. ویترین دیواری برخلاف ویترین ایستاده بر روی دیوار نصب می شود. این ویژگی باعث می شود تا فضای بیشتری برای قرار گیری دیگر تجهیزات در زیر آن استفاده شود.

یکی از کاربردهای این ویترین در سالن های آرایشگاهی می باشد. ویترین دیواری می تواند بر روی میز کنسول و در کنار آینه قرار بگیرد. این ویترین با توجه به محل قرار گیری آن برای قرار دادن تجهیزات آرایشی برای لاین میکاپ و مو مورد استفاده قرار میگیرد. در این حالت آرایشگر به راحتی به تجهیزات خود در کنار میز و مشتری دسترسی دارد و نمای قابل مشاهده آن به انتخاب سریع آن کمک می کند.

ویترین تاج دار

ویترین تاج دار چیست؟ و انواع آن - کرج دکور

ویترین تاج دار چیست؟ و انواع آن – کرج دکور

ویترین تاج دار در واقع ویژگی ای می باشد که در انواع نوع ویترین قابل استفاده می باشد. اینکه از اصطلاح تاج دار در این نوع از ویترین استفاده می شود به دلیل قرار گیری تاج بر روی ویترین می باشد. این ویژگی می تواند در انواع نوع ویترین استفاده بشود. تاج در واقع قسمتی از ویترین می باشد که در لبه ی بالایی آن قرار دارد. بهترین نوع استفاده از آن در ویترین های چوبی می باشد. همانطور که در آشنایی با ویترین به نوع چوبی آن اشاره کردیم چوب قابلیت نقش پذیری دارد و می تواند نمایی زیبا به ویترین شما بدهد.

چوب با قابلیت نقش پذیری به صورت دستی و سی ان سی بهترین جنس برای ایجاد تاج در ویترین می باشد. ویترین تاج دار بهترین انتخاب برای استفاده در دکوراسیون کلاسیک می باشد. در مقاله های پیشن به دکوراسیون کلاسیک بارها اشاره کردیم. دکوراسیون کلاسیک معمولاً دارای گچبری، مبل و میز های استیل می باشد. مبل استیل به مبل هایی می گویند که دارای منبت کاری می باشند و استفاده از آنها در کنار ویترین تاج دار مناسب می باشد.

استفاده از ویترین در دکوراسیون

همانطور که تا به اینجای مقاله آشنایی با ویترین توضیح داده شد این محصول کارآیی زیادی در دکوراسیون دارد. انواع ویترین با جنس های مختلف می تواند در قسمت های مختلف خانه و محل کار به خصوص سالن های زیبایی بدرخشند و تبدیل به یکی از الزامات دکوراسیون بشوند. این کالا در آشپرخانه و حال و پذیرایی خانه با نورپردازی زیبا منجر به نمایش زیبایی در حضور ظروف و اشیا دکوری شما شوند.

ویترین با نمای مختلف شیشه ای و بدون شیشه در کنار مبل شما باعث ایجاد فضایی گرم و زیبا می شود. همچنین در محل کار مانند آرایشگاه ها با قرارگیری ابزار تخصصی شما علاوه بر سازماندهی و نظم بخشیدن به محیط کار باعث ایجاد فضایی لوکس و زیبا می شود. به طوریکه استفاده از ویترین به عنوان یکی از انتخاب های اصلی در دکور چینی تبدیل شده است. کرج دکور با ارائه انواع ویترین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در جهت تکمیل دکوراسیون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *