مقالات

انواع تجهیزات آرایشگاهی

هر آرایشگاهی به هنگام تاسیس یا تکمیل فضای کار خود نیازمند انواع تجهیزات آرایشگاهی می باشند. این تجهیزات آرایشگاهی هم در امر ارتقاء سطح کار و هم در دکوراسیون نقش اساسی را ایفا می کنند. در راستای گسترش مشاغل زیبایی تجهیزات آن نیز گسترده تر شده است.

اهمیت ویژه این تجهیزات در جهت افزایش تسلط بر کار می باشد. در دنیای امروز دکوراسیون به یکی از ارکان اصلی در فضاهای کاری مبدل شده است. سالن های زیبایی نیز از این قافله عقب نمانده اند و به محض ورود به ارایشگاه ها شاهد دکوراسیون های متفاوت و زیبایی هستیم. کرج دکور در این مقاله قصد معرفی انواع تجهیزات آرایشگاهی را به شما عزیزان دارد.

انواع وسایل آرایشگاهی

انواع وسایل آرایشگاهی - کرج دکور

انواع وسایل آرایشگاهی – کرج دکور

 ابزار و لوازم آرایشگاهی با توجه به گستردگی این شغل نیز بسیار متنوع شده اند. امروزه در یک سالن زیبایی شاهد حضور متخصصین مختلف برای کار بر روی بخش های مختلف زیبایی هستید. با توجه به جزئیات این زیاد این شغل تجهیزات مورد استفاده در سالن های زیبایی نیز تخصصی تر شده اند. این تجهیزات برای اموری همچون میکاپ، پوست، ناخن و غیره می باشد. علاوه بر این ابزار و لوازم، تجهیزاتی با استفاده عمومی تر نیز وجود دارد.

تجهیزاتی با استفاده عمومی شامل مبل انتظار، صندلی، جا لباسی، پارتیشن و جلو مبلی می باشد. همچنین از جمله تجهیزات تخصصی آینه و کنسول، استند سشوار، میز ناخن، پدیکور، انواع تخت و سرشور می باشد. در ادامه این مقاله با معرفی هر یک از تجهیزات همراه ما باشید.

تجهیزات مو و میکاپ

در هر آرایشگاهی اولین چیزی که جلب توجه می کند قسمت میکاپ و اصلاح مو می باشد. در واقع ابتدایی ترین و اولین قسمت در هر سالن زیبایی همین بخش می باشد. این قسمت نیازمند انواع تجهیزات آرایشگاهی مخصوص به خود می باشد. از اولین تجهیزات مورد نیاز برای اصلاح مو و میکاپ آینه و کنسول آرایشگاهی می باشد. آینه و کنسول دارای انواع مختلفی می باشد.

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای این قسمت صندلی آرایشگاهی می باشد. صندلی آرایشگاهی دارای انواع مختلفی می باشد. این تنوع در صندلی برای انجام کار های مختلفی می باشد. به عنوان مثال نحوه کارکرد صندلی استاد کار با صندلی اصلاح متفاوت است. صندلی اصلاح برای میکاپ یا اصلاح مو مورد استفاده قرار میگیرد. ولی صندلی استاد کار برای آرایشگر و ناخن کار مناسبتر می باشد.

در ادامه معرفی تجهیزات مو و میکاپ به استند سشوار می رسیم. استند سشوار برای ایجاد نظم در محیط کار می باشد. استند سشوار جهت نگهداری سشوار مورد استفاده قرار می گیرد. شاید در نگاه اول استفاده از این ابزار بی مورد بنظر بیاید. اما با استفاده از این ابزار شما علاوه بر سازماندهی محیط کار خود جلوه و ظاهری زیبا تر به فضای سالن خود می دهید.

تجهیزات پوست

تخت اپیلاسیون - کرج دکور

تخت اپیلاسیون – کرج دکور

امروزه مشاغل مرتبط با زیبایی یکی از کارهای پردرآمد و جذاب به حساب می آید. یکی از این کارها مراقبت و زیبایی پوست می باشد. تخت پوست یکی از انواع تجهیزات آرایشگاهی پر استفاده در راستای انجام این کار می باشد. تخت پوست به شکل صندلی می باشد که دارای زیر پایی و زیر سری است. این صندلی قابلیت تبدیل به تخت را دارد.

تخت اپیلاسیون از دیگر ابزارهای مورد نیاز شما می باشد. این تخت دارای صفحه ای نرم می باشد. حالت استاندارد آن باعث ایجاد آرامش و کاهش استرس مشتری و تسلط اپیلاسیون کار می شود. تخت اپیلاسیون دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از انواع آن دارای قسمتی متحرک در بالا تنه می باشد. این تخت قابلیت استفاده برای ماساژ را نیز دارد.

از دیگر تجهیزات زیبایی پوست می توان به تخت زیبایی اشاره کرد. تخت زیبایی از سری تخت های بیمارستانی به حساب می آید. از این تخت در سالن های زیبایی نیز استفاده می شود. دلیل استفاده از این تخت حالت ارگونومیک خاص آن می باشد. این تخت نیز با تخت پوست شباهت دارد. دارا بودن زیر پایی و  قسمت های متحرک آن موجب می شود که مشتری در حالتی راحت و ریلکس قرار بگیرد.

تجهیزات تخصصی ناخن

لاین ناخن از دیگر تخصص های جذاب و پر طرفدار در سالن های زیبایی می باشد. این تخصص نیز مانند دیگر تخصص های زیبایی دارای انواع تجهیزات آرایشگاهی مخصوص خود می باشد. میز ناخن اصلی ترین وسیله انجام کار بر روی ناخن است. این میز دارای انواع مختلفی می باشد. از نظر تنوع جنس شامل میز ناخن abs، میز ناخن چوبی و فلزی می شود.

با توجه به گسترش تخصص های سالن های زیبایی این تخصص هم نیازمند تجهیزات مناسب خود می باشد. میز ناخن با توجه به ابعاد، قفسه بندی و کشو های متعدد کاملاً متناسب با این کار ساخته شده است. استفاده از یک صندلی استاد کار نیز مکمل این میز می باشد. همچنین کرج دکور اقدام به تولید بهترین های میز ناخن نموده است. جهت دریافت مشاوره خرید انواع تجهیزات می توانید از متخصصین این مجموعه استفاده نمایید.

تجهیزات تخصصی و عمومی آرایشگاهی

پاف آرایشگاهی - کرج دکور

پاف آرایشگاهی – کرج دکور

در آرایشگاه ها علاوه بر انواع تجهیزات آرایشگاهی که گفته شد وسایل دیگری نیز وجود دارد که در سالن ها قابل استفاده می باشد. این ابزار در تمامی تخصص ها مورد استفاده قرار میگیرد. بعضی از آنها نیز جنبه عمومی تری دارند که برای آسایش مشتریان استفاده می شود. این تجهیزات شامل رگال لباس، انواع کمد و مبل می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  1. کانتر: از این وسیله جهت ایجاد فضایی برای منشی استفاده می شود. کانتر برای سازماندهی فضای کاریتان و جلوگیری از سردرگمی مشتریان بسیار پر استفاده می باشد.

  2. انواع پاف: در واقع پاف مبلی می باشد که قسمت پشتی ندارد. البته در بعضی مدل های آن بر اساس تنوع تقاقضای مشتریان قسمت پشتی نیز اضافه شده است. پاف های تولیدی مجموعه کرج دکور شامل پاف با پشتی، abs، چوبی، فلزی و بدون پشتی می شود.

  3. مبل: از دیگر وسایلی که بسیار کارآمد می باشد مبل می باشد. استفاده از انواع مبل برای قسمت انتظار جهت استراحت مشتریان بسیار پر کاربرد است. جهت تکمیل قسمت انتظار مشتریان علاوه بر مبل از جلو مبلی نیز می توان استفاده کرد.

  4. انواع ترولی: ترولی در واقع کشویی در سایز کوچک می باشد که دارای چرخ و طبقات زیادی می باشد. از این وسیله جهت تقسیم بندی ابزار کار استفاده می شود. چرخ ترولی آرایشگاهی نیز باعث حرکت آسان آن شده است.

  5. رگال و کمد: رگال و کمد از دیگر انواع تجهیزات آرایشگاهی می باشد که استفاده یعمومی دارد. از این وسیله می توان در هر محیطی ایتفاده نمود. کمد و رگال جهت قرار گیری البسه استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *