مقالات

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه - کرج دکور

مبل انتظار جزء تجهیزات دکوراسیون داخلی است که نمای زیبایی به آن می دهد. نکته ای که در سالن های آرایشی اهمیت فراوانی دارد استفاده از انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه است. وجود مبل انتظار آرایشگاهی در این سالن ها هم کاربرد های زیادی دارد و هم بر زیبایی محیط می افزاید. استفاده از مبل انتظار در محیط های مختلف همیشه مرسوم بوده است و جان تازه ای به دکوراسیون می دهد.

از این رو اگر بخواهیم بحث مبل انتظار را صرفاً به سالن های آرایشگاهی بکشانیم باید بگوییم آن دسته از مبل هایی که در آن محیط استفاده می شوند کمی متفاوت تر اند. دقیقاً همین تفاوت باعث می شود تا تطابق میان تجهیزات آرایشگاه کامل گردد و شاهد یک دکور زیباتر باشیم. البته که همیشه در سلیقه های مختلف خلاقیت ایجاد می شود و ممکن است منظره ای زیباتر از دکوراسیون آرایشگاه ها ببینیم.

مبل انتظار چیست؟

در ابتدا بهتر است کمی در رابطه با اینکه مبل انتظار چیست صحبت کنیم. قطعاً از نام مبل انتظار همه چیز دستمان می آید که چه مبل هایی هستند و چه کاربرد هایی دارند. اما اگر قرار باشد شما یک سالن دار یا آرایشگر باشید و قصد خرید مبل انتظار را داشته باشید قضیه کمی متفاوت تر می شود. البته این طبیعی است که زمان خرید یک محصول به جزئیات آن بیشتر دقت کنیم و مفاهیم بیشتری را بیاموزیم.

مبل انتظار یک نوع مبل است که در محیط های تجاری یا کاری جهت به انتظار نشستن مراجعه کنندگان استفاده می شود. قطعاً به درمانگاه ها، سالن های آرایشگاهی، ادارات خصوصی و محیط های این چنینی مراجعه کرده اید و مبلمانی را دیده اید یا بر روی آن نشسته اید. دقیقاً در مورد همین مبل ها که در این محیط ها استفاده می شود صحبت می کنیم. حالا دیگر متوجه تفاوت این مبل ها با مبل های خانگی شده اید.

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه - کرج دکور

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه – کرج دکور

سوال: تفاوت مبل انتظار با مبل خانگی چیست؟

انتظار می رود تا به اینجای مقاله انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه بتوانید به سادگی به این سوال پاسخ دهید. اما بیاید در مورد آن کمی بیشتر صحبت کنیم و این تفاوت ها را پیدا کنیم. هدف این است که در خرید مبل انتظار انتخاب دقیقی داشته باشیم و بعداً پشیمان نشویم. شاید برایتان عجیب به نظر برسد که چگونه می توان اشتباه نمود اما بیاید با هم تصور کنیم که به جای مبل آرایشگاهی از مبلمان خانگی بدلیل قیمت بسیار پایین تر و انتخاب راحت تر استفاده کنیم.

مبلمان آرایشگاهی بر خلاف مبلمان خانگی با تعداد بالا بصورت ست طراحی و تولید نمی شود. بطور مثال یک مبل آرایشگاهی هفت نفره آنچنان یافت نمی شود. اما در مبلمان خانگی تا دلتان بخواهد مبل هفت نفره و نه نفره و بلکه بیشتر هم یافت می شود. مبلمان منازل سبک تر، کوچک تر و ارزان تر هستند اما مبلمان آرایشگاهی سنگین تر، بزرگ تر و گرانتر اند و البته معمولاً با آن تعداد ست یکجا تولید و بفروش نمی رسد. با ادامه مطلب انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه با کرج دکور همراه باشید.

مبل انتظار را با صندلی انتظار اشتباه نگیرید

اشتباهی که بر سر نام انتظار که در مقابل مبل می آید تکرار می شود، مبل انتظار با صندلی انتظار است. صندلی انتظار کاملاً مبحث جداگانه ای دارد و بگذارید همین ابتدا خیالتان را راحت کنیم که صندلی انتظار اصلاً مناسب یک سالن آرایشگاه نیست. اختلاف این دو را می توان حتی با حذف واژه انتظار بدست آورد. مبل و صندلی که کاملاً با هم متفاوت هستند و اگر مثال ساده ای داشته باشیم شما نمی توانید جای مبلمان را در منزل خود با صندلی ها جایگزین کنید.

صندلی های انتظار بیشتر در مکان های عمومی دیده می شوند مثل یک بیمارستان یا ایستگاه ها و مراکز آموزشی که به کررات هم استفاده می شود. علت استفاده برای آن ها مشخص است که هزینه ای در این باره نکنند زیرا مراجعه کنندگان بسیار زیاد هستند و صندلی انتظار گزینه مناسب تری است. اما در سالن های آرایشگاهی به مراتب مراجعه کمتر است و افراد به یک مکان خصوصی مراجعه می کنند و بیشتر رعایت تجهیزات را می کنند. پس اشتباهاً به جای مبل آرایشگاه به دنبال صندلی انتظار نروید.

انواع مبل آرایشگاهی

اجازه دهید همین ابتدا بحث مبل آرایشگاه را با مبلمان منازل جدا کنیم. گاهاً ممکن است رخ دهد که نام مبل به وسط بیاید و فکرمان به سراغ مبل های منازل خودمان یا دیگران برود. مبل های آرایشگاهی بیشتر بر روی زیبایی تمرکز دارند و کاربرد یک مبل انتظار هم کاملاً مشخص است. اگر دقت کرده باشید در مبلمان منازل یا مبلمان سالن های و دفاتر تجاری رنگ بندی بسیار محدود است. اما در مبل آرایشگاه ها رنگ بندی نامحدود ارائه می شود.

همچنین اگر بعنوان یک خانم به سالن های آرایشگاهی مختلفی مراجعه کرده باشید، همیشه شاهد مبلمان عجیب و غریب یا تجهیزات دیگر با اشکال نا متعارف شده اید. اما منظورمان از عجیب اشکال بد و زننده نیستند بلکه طراحی خاص و مشکل پسند اند. به همین دلیل است که انواع مبل آرایشگاهی با انواع مبل های خانگی و تجاری تفاوت هایی دارند. انواع مبل آرایشگاهی به مبل انتظار و مبل های مشابه آن خلاصه می شود و قرار نیست در خرید این مبل ها سرگیجه بگیرید.

مبل انتظار تک نفره

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه - کرج دکور

انواع مبل انتظار مناسب آرایشگاه – کرج دکور

پرفروش ترین و پر تقاضا ترین مبل های انتظار، مبل انتظار تک نفره است. مبل انتظار تکی این اختیار را به شما می دهد که در هر کجای سالن خود از آن بدون مشکل و دردسر فضای آن استفاده کنید. همچنین بسیار مشاهده می شود که مشتریان چند مبل تک نفره متفاوت خریداری می کنند و در دکوراسیون خود در جاهای مختلفی آن ها را قرار می دهند. قطعاً هم تنوع ایجاد می شود و هم زیبایی بخصوصی را به محیط می دهد.

مبل های تک نفره انتظار این شرایط را برای شما بوجود می آورند که هم بصورت تکی در هر جای مختلف از آن استفاده کنید و هم با مبل های دیگر آن ها را ست کنید. همچنین اگر چشمتان دو نوع مبل انتظار را گرفته باشد و اگر تطابق ظاهری داشته باشند باز هم مبل تک نفره راست کار شماست. از دیگر ویژگی های مبل های انتظار تک نفره که در مقاله انواع مبل انتظار آرایشگاه اشاره می کنیم، جابجایی راحت تر و وزن سبک تر هم می باشد.

مبل انتظار چند نفره

مبل های انتظار چند نفره می تواند تنها یک مبل چند نفره باشد. منظور از چند نفره، دو نفره و سه نفره است که قطعاً آشنایی دارید. گاهاً یک محیط شرایطی را ایجاد می کند که داشتن یک مبل دو یا سه نفره انتظار هم فضای کمتری ایجاد کند و هم هزینه کمتری برایتان داشته باشد. واقعیت هم همینطور است و البته بیشتر بهتر است برای سالن های بسیار بزرگتر که فضای بیشتری در قسمت انتظار دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

همانند چینش مبل های خانگی می توانید از چند مبل چند نفره و تک نفره هم استفاده کنید. خیلی باب نیست که در سالن های آرایشگاه اینگونه مبل انتظار خریداری و چینش شود. اما به هر حال ممکن است سلیقه ای خلاقانه از آن دربیاید و منظره ای زیبا ایجاد کند. در این صورت حتماً بدنبال یک مبل دو یا سه نفره باشید که یک یا دو مبل تک نفره هم در کنارشان قرار بدهید.

مبل پدیکور و مانیکور

پدیکور و مانیکور جزء خدماتی هستند که در سالن های آرایشگاه زنانه ارائه می شود. معمولاً در این خدمات از صندلی آرایشگاهی استفاده می شود اما استفاده از مبل ها هم جذابیت خاصی دارد. در هر دو لاین مانیکور و پدیکور مشتری ممکن است زمان زیادی را به انتظار بنشیند تا کارش به پایان برسد. این مسئله باعث خستگی زیاد هم برای متخصص و هم برای مشتری می شود. به همین جهت است که از مبل هم در این لاین ها استفاده می شود.

البته که صندلی های آرایشگاهی خوب و راحتی هم برای مانیکور و پدیکور وجود دارد اما به راحتی استفاده از یک مبل پدیکور نمی رسد. مشخصاً مبل ها راحتی بسیار بیشتری نسبت به صندلی های آرایشگاهی دارند و نمی توان آن ها را تحمیل نمود. انتخاب بین مبل یا صندلی برای لاین های ناخن کاملاً بستگی به سلیقه و نظر متخصص یا مدیر آرایشگاه دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *