مقالات

تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه

تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه - کرج دکور

تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه یکی از مواردی می باشد که شاید افراد نسبت به آن کمتر از آرایشگاه زنانه اطلاع داشته باشند. آرایشگاه مردانه حرفه ای و تخصصی نیز همانند سالن های زنانه نیازمند تجهیزات متفاوتی برای جهت انجام امور زیبایی می باشد. معمولاً زمانیکه سخن  از تجهیزات سالن های زیبایی و آرایشگاه ها به میان می آید توجه اکثر افراد به سوی سالن زیبایی خانم ها معطوف می شود. اما با توجه به گسترش امور زیبایی در زمینه آقایان این شغل و حرفه برای انجام تمامی امور نیازمند تجهیزات مختلفی می باشند.

سالن های مردانه بر اساس نیاز خود که شامل انجام امور مختلف مانند کوتاهی و رنگ مو، زیبایی پوست و ناخن باید اقدام به تهیه تجهیزات تخصصی نمایند. در گذشته به خصوص در ایران فعالیت آرایشگاه های مردانه به کوتاهی مو خلاصه می شد. برای انجام این فعالیت در نهایت به یک صندلی اصلاح مو نیاز داشتند. اما امروزه می توان از انواع سرشور و صندلی برای انجام امور زیبایی آقایان نام برد. کرج دکور با تولید انواع تجهیزات ارایشگاهی کرج آماده ارائه محصولات برای سالن های مردانه و زنانه می باشد.

انواع تجهیزات آرایشگاه های مردانه

آشنایی با انواع تجهیزات آرایشگاه های مردانه - تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه - کرج دکور

آشنایی با انواع تجهیزات آرایشگاه های مردانه – تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه – کرج دکور

آرایشگاه های مردانه بنا بر نیاز مشتریان اعمال مختلف زیبایی را انجام می دهند. این نیاز ها شاملاصلاح مو، زیبایی پوست و در بعضی سالن ها زیبایی ناخن نیز می شود. بر اساس همین نیاز ها تجهیزات سالن آرایشگاه های مردانه تهیه می شود. هر کدام از این فعالیت ها جهت ایجاد یک نتیجه ایده آل علاوه بر مهارت بالا نیازمند ابزار و تجهیزات حرفه ای می باشند.

از جمله فعالیت های معمول در این سالن ها انجام امور مرتبط با مو می باشد. این فعالیت ها شامل کوتاهی و رنگ مو می باشد. از جمله تجهیزات مورد نیاز در این رمینه می توان به انواع صندلی و سرشور اشاره کرد. برای دیگر فعالیت ها در آرایشگاه های مردانه باید به انواع میز و تخت اشاره نمود. یک سالن زیبایی حرفه ای باید دارای تجهیزات تخصصی باشد که علاوه بر کارآیی فضایی شیک و لاکچری را ایجاد نمایند.

انواع صندلی آرایشگاه

صندلی یکی از ابزارهای مهم و کارآمد در محیط های کاری می باشد. صندلی ها با تقسیم بندی عمومی و تخصصی از جمله متنوع ترین محصولات می باشد. این سازه در آرایشگاه ها نیز بسیار گسترده و متنوع شده است. برای تکمیل تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه صندلی از جمله محصولات پرکاربرد است که یکی از نیاز های اساسی سالن ها می باشد.

صندلی آرایشگاهی در آرایشگاه ها دارای تنوع بالایی می باشند. هر کدام از این صندلی ها در آرایشگاه ها دارای کاربردی متفاوت می باشد که البته بعضی از آنها بین تخصص های مختلف می تواند به صورت مشترک استفاده شود. از جمله صندلی های آرایشگاهی مورد استفاده می توان به موارد زیر اساره نمود:

  • صندلی تابوره
  • صندلی اصلاح
  • صندلی استادکار
  • صندلی کپ
  • صندلی مشتری

مواردی که به آنها اشاره شد از جمله صندلی های تخصصی می باشد که دارای جک تنظیم ارتفاع و چرخ جهت حرکت می باشد. این صندلی ها با توجه به ویژگی هایی که دارند برای فعالیت در این حرفه بهینه شده اند. یکی از انواع صندلی که در سالن های زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد صندلی کوپ می باشد.

صندلی استادکار

صندلی های آرایشگاهی - تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه - کرج دکور

صندلی های آرایشگاهی – تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه – کرج دکور

در میان صندلی های موجود در بازار این صندلی از جمله محصولاتی می باشد که در حرفه های بسیاری مورد استفاد قرار میگیرد. صندلی استادکار از جمله صندلی هایی می باشد که در مشاغل مختلفی مانند سالن های زیبایی، پزشکی و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد. این صندلی نیز یکی از تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه می باشد که مطمئناً بسیار کارآمد خواهد بود.

این صندلی همانطور که از نامش پیداست برای استادکاران کارآیی دارد. ویژگی های ظاهری این صندلی شامل ابعاد کوچک و چرخ های متحرک می باشد که بعضی از آنها شامل پشتی نیز می شود. استفاده از صندلی در کنار صندلی های مشتری مانند اصلاح و انواع سرشور بسیار کارآمد می باشد. اگر بخواهیم یک تکه مهم از پازل تجهیزات آرایشگاهی را نام ببریم آن صندلی استادکار آرایشگاه می باشد.

صندلی مشتری

در کنار صندلی استاد کار که مناسب برای فرد متخصص می باشد جهت تکمیل تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه می توان از انواع صندلی مشتری نام برد. این صندلی ها برای مشتری ها تهیه شده اند. مشتری برای نتایج مختلفی به سالن های زیبایی مراجعه می کنند که اصلاح و رنگ مو از این جمله خدمات می باشند. برای انجام هر کدام از امور مورد نظر باید از صندلی مناسب آن استفاده نمود.

صندلی مشتری با توجه به اینکه برای مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد جهت جلوگیری از خستگی ناشی از فعالیت زمانبر دارای ارگونومی مناسب بدن می باشد. این حالت صندلی با استفاده از ابرهای استاندارد مشتری را در یک حالت ایده آل و ریلکس قرار می دهد. یکی از فعالیت هایی که امروزه در میان سالن های زیبایی آقایان گسترده شده است امور مرتبط به ناخن می باشد. جهت انجام هر چه بهتر این فعالیت کرج دکور صندلی مشتری ناخن را به استادکاران عزیز پیشنهاد می دهد.

انواع سرشور

سرشور از جمله محصولاتی می باشد که در سالن های زیبایی زنانه و مردانه بسیار پر کاربرد می باشد. اگر به دنبال تکمیل تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه می باشید این سازه نیز از مهم ترین محصولات مورد نیاز شما می باشد. شستشو و ماساژ مو یکی از اعمال مهم پس از رنگ مو می باشد. سرشور ها دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

سرشورها با توجه به ابعاد و امکاناتی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این تنوع دست استادکاران را در انتخاب برای فضاهای مختلف باز می گذارد. تقسیم بندی سرشورها به ترتیب زیر می باشد:

  • سرشور خوابیده
  • سرشور نشسته
  • سرشور مبله
  • سرشور ایستاده

تمامی سرشور هایی که نامبرده شد عموماً دارای امکانات مشترکی مانند کاسه، شیر آب و تخلیه آب می باشند. به غیر از نوع ایستاده در سه نوع دیگر صندلی و نشیمنی جهت حالت نشسته و خوابیده برای مشتری اضافه می شود. یکی از کارآمد ترین سرشورها جهت فعالیت تخصصی سالن های زیبایی سرشور ایستاده و نشسته می باشد که کرج دکور این محصول را در بهترین کیفیت به مشتریان ارائه می دهد.

میز ناخن

آشنایی با میز ناخن - تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه - کرج دکور

آشنایی با میز ناخن – تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه – کرج دکور

یکی از اموری که امروزه در بین آقایان نیز طرفدار بسیاری پیدا کرده است زیبایی ناخن می باشد. بنابر این تقاضا، بسیاری از سالن های زیبایی آقایان نیز اقدام به ارائه این خدمات پرطرفدار نموده اند. بنابراین اگر به دنبال تجهیز یک سالن زیبایی حرفه ای هستید باید در ادامه تهیه تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه اقدام به تهیه میز ناخن نمایید.

میز ناخن یکی از تجهیزاتی می باشد که علاوه بر کارآیی مهمش باعث شکیل شدن دکوراسیون شما نیز می شود. طراحی های زیبا در این میز باعث ایجاد یک هارمونی زیبا در سالن زیبایی شما می شود. علاوه بر زیبایی کارآیی این میز و امکانات آن نیز باید مدنظر قرار بگیرد. این میز ها به صورت یک نفره و بیشتر تولید می شود. کرج دکور با تولید انواع میز ناخن لاکچری و ارائه بهترین کیفیت و ضمانت آن آماده ارائه محصولات می باشد.

تخت پوست و اپیلاسیون

توجه به زیبایی در میان آقایان نیز بسیار افزایش یافته که همین مورد موجب توجه به قسمت های مختلف بدن جهت زیبایی شده است. پوست یکی از اعضای بدن می باشد که در نگاه اول توجه مخاطب را جلب می کند. جهت انجام امور مربوط به پوست و تکمیل تجهیزات سالن آرایشگاه مردانه نیازمند انواع تخت پوست و اپیلاسیون می باشید. این تخت در انواع مختلف و مدل های گوناگونی تولید می شود که هر کدام کاربرد خود را دارند. یکی از کاربردهای جذاب این تخت ها انجام ماساژ می باشد که امروزه به یک حرفه پردرآمد نیز تبدیل شده است.

یکی از امور زیبایی که علاوه بر خانم ها در میان آقایان پرطرفدار شده است فشیال پوست می باشد. فشیال پوست مجموعه اعمال زیبایی و بهداشتی جهت مراقبت از پوست می باشد. این اعمال نیازمند مجموعه ابزار و تجهیزاتی می باشد که کار به سرانجام برسد. یکی از تجهیزات مورد نیاز این عمل تخت فشیال می باشد.

مواردی که گفته شد مجموعه ای از تجهیزات مهم مورد نیاز در سالن های زیبایی آقایان می باشد. با استفاده از این تجهیزات مهمترین فعالیت های تخصصی قابل اجرا می باشد. در این میان ابزار و تجهیزاتی موجود می باشد که استفاده آنها بیشتر جنبه عمومی و مشترک دارند و در انوع سالن زیبایی از جمله آرایشگاه آقایان مورد استفاده می باشد. از جمله این تجهیزات می توان به انواع ترولی، استند سشوار، کنسول و آینه اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *