مقالات

تفاوت رگال و کمد

تفاوت رگال و کمد - کرج دکور

تفاوت رگال و کمد یکی از موارد مهم در خرید تجهیزات آرایشگاه یا مزون ها و فروشگاه های لباس است. رگال و کمد هر دو کالاهایی جهت قرارگیری لباس ها و پوشیدنی ها هستند که بسته به محیط استفاده های دیگری هم دارند. اما هر دو را می توان در یک سبک از تجهیزات نظم دهنده در نظر گرفت که جای گیری آن ها بستگی به محیطی که داریم می باشد.

کرج دکور بعنوان یک تولید کننده تجهیزات آرایشگاهی رگال و کمد را خود طراحی و تولید می کند. این دو محصول تفاوت هایی دارند که باعث می شود تا مزایا و معایبی را هر یک بصورت جداگانه در خود داشته باشند. هدف از انتشار مطلب تفاوت رگال و کمد در کرج دکور این است که بتوانید انتخاب صحیحی برای خرید یکی از این دو داشته باشید.

تفاوت کمد و رگال

نظم دهنده ها همیشه جزئی از وسایل یک محیط بودند و از آن ها استفاده می شود. واژه کمد یک واژه قدیمی تر به نسبت به رگال است که هیچکس با آن احساس قریبی ندارد. اما رگال واژه جدید تری است که در زمینه نظم دهنده ها حضور پر رنگی نسبت به قبل خود داشته است. به همین جهت است که هنوز برخی رگال ها را هماند کمد می دانند که سبک طراحی جدیدی دارد.

اما مسئله مهم اینجاست که رگال و کمد هر دو یک محصول جداگانه و متفاوتی هستند که نباید آن ها را با هم ترکیب کنیم. قطعاً اکثر افراد با کمد ها آشنایی کامل دارند و زمانی که حرف از کمد می شود می دانند که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. در این صورت شاید بهتر باشد از رگال شروع کنیم تا با آن بیشتر آشنا شویم و بدانیم دقیقاً منظورمان از این محصول چیست.

رگال چیست؟

رگال لباس عصایی - رگال آرایشگاهی کرج دکور

رگال لباس عصایی – رگال آرایشگاهی کرج دکور

پیشتر در وبلاگ کرج دکور مطلبی تحت عنوان رگال چیست منتشر کرده ایم و در مورد آن مفصل توضیح داده ایم. اما خالی از لطف نیست که بصورت مختصر مجدد در مورد رگال توضیحاتی ارائه دهیم تا بتوانیم بیشتر در مورد تفاوت رگال و کمد بیاموزیم. محصول رگال یک نظم دهنده لباس است که به شکل های گوگانی طراحی و تولید می شود. می توانیم رگال را با همان چوب لباسی خودمان هم تشبیه کنیم که لباس ها بر روی آن آویزان می شوند.

نظم دهنده رگال به شکل های مختلفی طراحی می شود و به تولید می رسد که برخی از آن ها را می توان حتی یک کمد کامل هم در نظر گرفت. رگال ها می توانند تنها به شکل یک چوب لباسی بلند و ایستاده باشند و هم می توانند یک کمد لباس با نرده های افقی در خود باشند. در اصل دنیای رگال ها از دنیای کمد ها پیچیده تر است و در ساخت این محصول سعی شده تا ترکیبی از رگال و کمد در برخی مدل ها هم باشد.

کاربرد رگال

از رگال ها در محیط های بیزینسی بیشتر استفاده می شود. آرایشگاه ها و مزون های لباس و لباس فروشی ها مثل بوتیک ها بیشترین استفاده از رگال را دارند. البته که از رگال در محیط های خانگی هم می توان استفاده کرد اما خیلی در این زمینه پرطرفدار نیست. رگال ها زیبایی بسیار بیشتری نسبت به یک کمد یا چوب لباسی دارند که همین باعث می شود تا در محیط های کاری که دکوراسیون داخلی در آن ها مهم است بیشتر استفاده شود.

مهم ترین کاربرد رگال قرار گیری لباس بر روی آن می باشد. به این شکل که لباس ها با نظم بسیار زیادی بر روی رگال قرار می گیرند و باعث می شود تا مانع از چروک شدن و همچنین بیشتر دیده شدن هم بشود. دقیقاً دلیلی که از رگال لباس در یک محیط مزون یا بوتیک استفاده می شود نمایان شدن بیشتر لباس ها در محیط است. به همین دلیل در محیط های غیرکاری خیلی نمی توان رگال لباس را پیشنهاد داد.

کمد چیست؟

تجهیزات کمد نوعی دیگر از نظم دهنده ها هستند که در آن ها جهت قرارگیری هر چیزی می تواند مناسب باشد. نوعی کمد که بیشتر با آن آشنایی داریم کمد لباس است که بصورت دیواری یا مجزا در منازل بسیار استفاده می شود. همچنین در محیط های کاری نیز کمد ها جهت قرارگیری هر گونه وسیله ای بسته به محیط و اندازه ای که دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

در مقاله تفاوت کمد و رگال سعی داریم بیشتر به کمد لباس اشاره کنیم تا خیلی از بطن ماجرا دور نشویم. کمد های لباس صرفاً جعبه ها یا باکس های بزرگی هستند که داخل آن ها به جز نرده لباس چیز دیگری قرار ندارد. البته این در مورد کمد لباس دیواری بود و کمد لباس مستقل یک کمد با کشوهای افقی هستند که داخل آن ها لباس و وسائل دیگر هم قرار می گیرد.

کاربرد کمد

کمد سیمون - تجهیزات آرایشگاه کرج دکور

کمد سیمون – تجهیزات آرایشگاه کرج دکور

اگر باز هم به سراغ کمد لباس برویم کاربرد های زیادی در فرهنگ ایرانی ها دارند. به این دلیل از واژه فرهنگ استفاده می کنیم که ما عادت داریم هر چیزی را در نظم دهنده ها قرار دهیم و صرفاً برایمان کاربردی تر اند. تجهیزات کمد لباس اگر دیواری باشد جهت قرار گیری لباس ها استفاده می شود که یک نرده افقی فلزی شکل برای قرارگیری چوب لباسی دارند.

در کمد لباس های جداگانه و مستقل لباس و لوازم شخصی بیشتر در آن قرار می گیرد. اگر کمی گسترده تر در مورد کمد ها بگوییم کمد هایی هستند که در محیط کاری از آن ها استفاده می شود. این کمد ها جهت قرار گیری لوازم شخصی کارکنان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این کمد ها هم بصورت دیواری و مستقل مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند درب یا کشوهای بیشتری هم داشته باشند.

نتیجه گیری تفاوت رگال و کمد

اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم باید بگوییم که رگال لباس سبکی جدید از کمد های لباس ها هستند که جذابیت و زیبایی بیشتری نسبت به قبل دارند. رگال ها را می توانیم در آرایشگاه ها و فروشگاه های لباس استفاده کنیم. اما از کمد ها دیگر خیلی نمی توان در هر محیطی استفاده کرد و رگال لباس جایگزین بسیار مناسبی برای آن می تواند باشد.

کرج دکور طراحی و تولید تجهیزات دکوراسیون داخلی را انجام می دهد که محصولاتی نظیر رگال لباس و کمد لباس هم جزئی از آن ها است. در صورتی که قصد خرید رگال یا کمد را دارید و یا حتی خیلی هنوز مطمئن نیستید که کدام یک را تهیه کنید به این مجموعه مراجعه کنید. کارشناسان فروش شما را یاری خواهند کرد تا بتوانید بین رگال لباس و کمد مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “تفاوت رگال و کمد

 1. محمدرضا گفت:

  عالی.

 2. صحرا گفت:

  سلام برای آرایشگاه می خوام راهنمایی کنید

  1. کرج دکور گفت:

   درود بر شما، لطفاً با شماره تلفن های مندرج در وب سایت تماس بگیرید تا بخش فروش شما را راهنمایی کنند.

 3. اینما گفت:

  مقاله بسیار خوبی بود خیلی ممنون.

 4. اکسیر جوانی گفت:

  عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *