مقالات

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس - کرج دکور

رگال چیست؟ مقاله ای در مورد مفهوم رگال و کاربردهای رگال لباس است که در ادامه آن برخی محصولات جهت خرید رگال لباس معرفی می شوند. رگال یا Regal نوعی دیگر از تجهیزات دکوراسیون داخلی است که جهت آویزان و منظم کردن لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد. رگال لباس امروزه در صنعت زیبایی دکوراسیون ها نیز نقش مهمی را ایفا می کند که باعث محبوبیت استفاده از آن می شود.

دکوراسیون داخلی مسئله مهمی است که از دیرباز بصورت همه گیر بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. زیبا جلوه دادن هر محیطی که افراد در آن رفت و آمد داشته باشند را باید به دکوراسیون ربط داد. حالا در نظر بگیرید که چه میزان محیط های مختلفی در جامعه وجود دارند که مورد رفت و آمد فراد مختلف قرار می گیرند. اینجاست که دکوراسیون داخلی بولد می شود و قصد داریم تا در رابطه با یکی از این تجهیزات صحبت کنیم.

رگال چیست؟

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس - کرج دکور

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس – کرج دکور

اشاره کوچی به آن که رگال چیست؟ در جملات قبل تر داشته ایم. اما بیایید کمی بیشتر در مورد رگال چیست صحبت کنیم تا بتوانیم هدف از طراحی و تولید این محصول چه چیزی می باشد. اگر خلاصه بگوییم، رگال یک نظم دهنده لباس می باشد که بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تر عمل می کند. رگال لباس بعنوان یک منظم کننده لباس با ظاهری که دارد قطعاً نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی محیط های مختلف بخصوص تجهیزات آرایشگاه ایجاد می کند.

شاید واژه رگال برایمان کمی عجیب و تازه بنظر برسد اما واقعیت این است که از گذشته دور رگال ها وجود داشته اند و استفاده می شدند. اما در فرهنگ ایرانیان این گونه نبوده که از رگال ها مرسوم باشد بخصوص به شکل و شمایل حالا استفاده کنیم. با این وجود همانگونه که همه می دانیم عصر جدید در دکوارسیون عصر زیبایی ها است و اینگونه می شود که رگال لباس جای خود را باز می کند.

رگال یا چوب لباسی؟

بسیاری از افراد که با واژه و همچنین محصولات رگال لباس آشنایی ندارند، به محض شنیدن آن با خود می گویند آهان، چوب لباسی؟ اگر سطحی بخواهیم بگوییم پاسخ می شود بله، اما اگر متخصص یا مصرف کننده تجهیزات دکوراسیون داخلی باشیم پاسخ منفی است. درست است که هر دو کاربرد یکسان دارند اما رگال را نباید با چوب لباسی اشتباه گرفت. حتی اگر بخواهیم این دو را از نظر ظاهر در کنار یکدیگر قرار بدهیم با کاربرد های مشابه اما ظاهر متفاوت روبرو می شویم.

پس بهتر است به رگال لباس چوب لباسی نگوییم و تا این دو همچنان جدا از هم باشند. رگال لباس ها می توانند شبیه به کمد هم باشند که باز هم ممکن است تصور اشتباه کمد لباس را به آن ها بدهیم. اما باید بدانیم که رگال لباس را می توانیم براحتی جابجا کنیم. همچنین در چوب لباسی تمام لباس ها بصورت نامنظم قرار می گیرند که در رگال لباس از این خبر ها نیست.

انواع رگال

رگال های لباس با اشکال و متریال مختلف ساخته می شوند. اما به دو شکل کاملاً کلی ظاهر آن ها طراحی و به تولید می رسند. حالتی که شبیه به چوب لباسی است و حالتی دیگر که شبیه به یک کمد است. حالا ممکن است این ها در ابعاد مختلف کوچک و بزرگ ساخته شوند که بستگی به طراح و تولید کننده این رگال ها دارد.

همچنین رگال ها در هر حالت از طراحی خود به شکل چوبی و فلزی نیز ساخته می شود. همانطور که می دانید در بحث تولید تجهیزات مختلف بعنوان یک محصول، انتخاب متریال بر عهده تولید کننده می باشد. قطعاً مولفه های مختلفی برای آن ها در نظر گرفته می شود و معمولاً در متریال های مختلف تولید و روانه بازار می شوند.

رگال چوبی: رگال های چوبی از جنس چوب MDF ساخته می شوند و بخش بزرگی از آن ها را تشکیل می دهند. ممکن است بخش های مختلفی مثل نگهدارنده لباس یا پایه های آن از چوب نباشد که دلیل اصلی آن مقاوت بیشتر رگال است.

رگال فلزی: رگال فلزی نیز بطور کامل از فلز ساخته می شود و وزن بیشتری نسبت به رگال های چوبی دارند. رگال های فلزی فارغ از وزن بیشتر مقاومت بیشتری هم دارند و تحمل پذیری زیادی در مقابل نگهداری لباس های سنگین از خود نشان می دهند.

کاربرد رگال لباس

هر محصولی که قرار باشد در یک محیط جایگذاری شود باید کاربردی هم داشته باشد مگر آن که از آن بعنوان وسایل تزئینی استفاده کنیم. قطعاً رگال لباس بدلیل آن که باید داخل آن محتویاتی وجود داشته باشد یک محصول تزئینی نیست. اصلی ترین و بیشترین کاربرد رگال لباس آویزان کردن لباس ها رو یا داخل آن می باشد.

در این بین ممکن است افرادی هم به جای لباس محصولات دیگری را بر روی آن آویزان کنند. محصولاتی همانند کیف و کفش که همچنان از طیف پوشاک است و در محیط های مختلف قابل استفاده است. البته ناگفته نماند که برخی رگال ها دارای باکس هایی هم هستند که می توان در داخل آن ها هر چیزی که به ابعاد آن مناسب باشد قرار بگیرد.

در چه مکان هایی از رگال استفاده می شود؟

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس - کرج دکور

رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس – کرج دکور

اگر قرار باشد رگال را همانند یک محصول مثل سرشور خصوصی سازی کنیم تنها باید بدنبال استفاده آن در یک محیط مشخصی باشیم. اما قرار نیست رگال را مختص به یک محیط کنیم و با توجه به کاربرد رگال لباس و توضیحاتی که در مورد رگال چیست؟ داده ایم داشتیم، قابل استفاده در هر محیطی است. به جای آن که به محیط خاصی فکر کنیم باید به این بیاندیشیم که در چه مکان هایی می توان از آن استفاده نمود.

قطعاً در این شرایط دیگر فکرمان باز است و بعنوان یک طراح دکوراسیون داخلی می توانیم برای هر محیطی به فکر استفاده از رگال لباس باشیم. در نهایت اگر یک کسب و کار هم داشته باشیم یا منزلی برای سکونت، قطعاً باز هم می توان برای داشتن یک رگال تفکر نمود. در ادامه مطلب رگال چیست؟ + کاربردهای رگال لباس، اشاره می کنیم به بیشترین مکان هایی که از آن ها استفاده می شود.

  • سالن های مزون
  • سالن های آرایشگاهی
  • محیط های اداری و تجاری
  • انواع لباس فروشی ها
  • فروشگاه های مختلف
  • استفاده در منازل

نکات قابل توجه در خرید رگال

برای آن که بتوانیم در خرید رگال یک انتخاب قابل قبول داشته باشیم باید به چند نکته مهم توجه کنیم. یکی از این نکات متریال رگال است. قبل تر در مقاله رگال چیست؟ + کاربردهای آن اشاره کردیم که رگال ها با متریال فلزی و چوبی ساخته می شوند. اگر محیط شما بیشتر از چوب با رنگ های روشن چوبی پر شده است، بهتر است به فکر خرید رگال چوبی باشد.

اما در صورتی که محیط شما رنگ های تیره تری با تجهیزات مختلف دارد و قرار است بسیار زیاد از رگال در یک محیط شلوغ استفاده کنید رگال فلزی مناسب تر است. نکته مهم دیگر در رابطه با شکل رگال است که به شکل یک چوب لباسی باشد یا همانند کمد باشد. پیشتر در وبلاگ کرج دکور در مورد آشنایی با انواع کمد صحبت کرده ایم. اگر قرار است بیشتر در دکوراسیون تاثیر گذار باشد و لباس های آن زیاد داخل و خارج نمی شوند رگال کمد مناسب تر است و در غیر اینصورت خیر.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *