مقالات

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری - کرج دکور

طراحی دکوراسیون داخلی اداری یکی از تاثیرگذارترین فعالیت های مرتبط با ارتقا هر شغلی می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی در دنیای مدرن امروزی یکی از جذاب ترین مشاغل به شمار می آید. به کمک این علم می توان محیط داخلی هر مکانی را به زیبایی و طبق اصول چیدمان طراحی نمود. با توجه به پیشرفت روانشناسی در رفتار انسان ها به تاثیر دکوراسیون بر انسان ها پی برده اند. طراحی دکوراسیون محیط های اداری یکی از موارد مورد توجه می باشد که تاثیر فراوانی بر افزایش راندمان کار و جذب مشتری دارد.

طراحی داخلی هر محیطی دارای اصول خاص می باشند که هر کدام نیازمند تجهیزات مورد نیاز خود می باشند. به عنوان مثال دکوراسیون داخلی سالن زیبایی با یک شرکت کاملاً متفاوت می باشد و نیازمند تجهیزات منحصر به خود می باشند. ناگفته نماند که این تجهیزات به شکل تخصصی و عمومی موجود می باشند. به عنوان مثال استفاده از مبل انتظار در هر محیط کاری جهت انتظار ارباب رجوع مورد نیاز می باشد. جهت آشنایی بهتر با تجهیزات دکوراسیون داخلی در ادامه با ما همراه باشید.

تجهیزات دکوراسیون داخلی اداری

آنشایی با تجهیزات دکوراسیون داخلی اداری - طراحی دکوراسیون داخلی اداری - کرج دکور

آنشایی با تجهیزات دکوراسیون داخلی اداری – طراحی دکوراسیون داخلی اداری – کرج دکور

تجهیزات دکوراسیون داخلی اداری بسته به محیط کاری که در اختیار دارید متفاوت می باشد. بسیاری از این تجهیزات دارای استفاده عمومی می باشد به صورتی که در هر محیطی قابل استفاده می باشد. از جمله این تجهیزات می توان به انواع کمد، پارتیشن و مبل اشاره کرد. در طراحی دکوراسیون داخلی اداری باید از تمامی تجهیزات از جمله لوازم تخصصی و عمومی استفاده نمود.

نکته قابل توجه در استفاده از انواع تجهیزات بررسی امکانات موجود از جمله ابعاد و فضای ساختمان می باشد. در وهله بعدی باید نیازهای آن محیط را بر اساس فعالیتی که انجام می شود را پیش بینی کرد. برای مثال اگر دارای فضای کوچکی هستید و نیازمند یک قسمت انتظار برای ارباب رجوع می باشید به جای استفاده از مبل می توانید از صندلی مشتری که دارای ابعاد کوچکتری است استفاده نمایید.

انواع مبل انتظار

یکی از مورد استفاده ترین تجهیزات در طراحی دکوراسیون داخلی اداری استفاده از انواع مبل انتظار می باشد. مبل ها دارای طراحی و رنگبندی های متنوعی می باشند که به عنوان یکی از انتخاب های ایده آل برای محیط های اداری می باشد. مبل به دلیل دارا بودن ساختاری بزرگ و استفاده از ابر های بزرگ امکان راحتی و آسایش بیشتری را به مراجعین می دهد. ایجاد این حس به مشتری باعث القای توجه و احترام به او می شود. البته استفاده از مبل به میزان فضای شما بستگی دارد.

مبل ها دارای انواع مختلفی می باشند که استفاده آنها در محیط متفاوت می باشد. ابعاد مبل ها نیز بسته به نوع آنها متغیر می باشد. انتخاب نوع مبل به نیاز سنجی شما بستگی دارد. پیش از تهیه مبل باید میزان فضای موجود را اندازه گیری نمایید و تعداد مبل مورد نیاز خود را تعیین نمایید. در انواع مدل مبل ها می توان از انواع پاف مانند پاف با پشتی استفاده نمود. پاف ها دارای ظاهری زیبا و شیک هستند که در انواع مختلفی می باشند. انواع پاف بدون پشتی می تواند در سایز های کوچکتر نیز موجود باشد که برای استفاده در فضاهای کوچکتر کارآمد می باشند.

انواع جلو مبلی

جلو مبلی یکی از محصولاتی می باشد که در هر دکوراسیونی با مبل متصور می شود. این محصول علاوه بر کارآیی، زیبایی و نظم خاصی به محیط می بخشد. این محصول در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می تواند نقشی کانونی را ایفا کند که مبل ها به دور آن چیده می شود. جلو مبلی ها دارای انواع چوبی و فلزی می باشند که بسته به نوع دکوراسیون و استفاده از تجهیزات مختلف می تواند متغیر باشد. جلو مبلیها می توانند ظاهری مدرن و مینیمال داشته باشند یا اینکه دارای طراحی کلاسیک و پر نقش و نگار باشند که استفاده از آن به نوع طراحی و دکوراسیون شما بستگی دارد.

این محصول دارای طراحی های متفاوت و اشکال مختلفی می باشند که به صورت مربع، دایره و چند ضلعی تولید می شود. نوع شکل آن می تواند همگام و سازگار با شکل مبل ها و دیگر تجهیزات باشد. استفاده از این اشکال هندسی می تواند یک الگوی زیبا را در طراحی شما ایجاد نماید که با دیدن آنها به مراجعه کنندگان حس آرامش را القا می کند. کرج دکور به عنوان تولید کننده تجهیزات دکوراسیون جلو مبلی کهکشانی را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد.

انواع صندلی

آشنایی با انواع صندلی - طراحی دکوراسیون داخلی اداری - کرج دکور

آشنایی با انواع صندلی – طراحی دکوراسیون داخلی اداری – کرج دکور

همانطور که در مقالات پیشین نیز بارها اشاره کردیم صندلی یکی از بهترین اختراعات انسان ها در جهت ایجاد آرامش و رفع خستگی می باشد. امروزه استفاده از این محصول علاوه بر کارآیی، جنبه زیبایی و تاثیر مستقیم بر دکوراسیون نیز دارد. صندلی ها با توجه به اهمیتی که دارند در هر محیطی قابل استفاده می باشد. از جمله موارد استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می باشد. محیط های اداری از جمله فضاهایی می باشند که نیازمند انواع صندلی برای کارکنان مختلف و مشتریان می باشد.

صندلی ها بر اساس کارآیی به انواع تخصصی و عمومی تقسیم می شوند. صندلی با استفاده عمومی را در بیشتر فضاها مشاهده کرده ایم. این صندلی ها دارای ظاهری ساده با چهار پایه، یک پشتی و نشیمن می باشند. استفاده های تخصصی از این صندلی می تواند شامل سالن های زیبایی باشد که صندلی پدیکور از جمله این صندلی ها می باشد.

صندلی اداری

این نوع از صندلی یکی از انواع پرکاربرد در محیط های اداری می باشد. این صندلی دارای ویژگی هایی می باشد که مناسب برای این فضا و استفاده از آن می باشد. این صندلی ها دارای پایه هایی چرخدار می باشد که امکان حرکت را برای کارکنان تسهیل می کند. همچنین پشتی های متحرک آن نیز از ایجاد خستگی در کارکنان جلوگیری می کند.

این صندلی جهت تنظیم ارتفاع دارای جک می باشد تا کارکنان بتوانند بوسیله آن ارتفاع مناسب را نسبت به قد خود و ارتفاع میز تنظیم نمایند. این صندلی ها بنا به نوع استفاده از آن می تواند دارای امکانات و قیمت متفاوتی می باشند. برای استفاده در محیط مدیریتی می توان از انواع صندلی مدیریتی استفاده نمود.

صندلی آرایشگاهی

در انواع صندلی باید به نوع آرایشگاهی آن نیز اشاره کنیم. صندلی های آرایشگاهی از جمله این محصولات با تنوع بالا می باشند. در طراحی دکوراسیون داخلی اداری باید به انواع صندلی آرایشگاهی اشاره نماییم تا قادر به تشخیص کاربرد انواع صندلی باشیم. در انواع صندلی های تخصصی آرایشگاهی می توان به انواع صندلی تابوره، اصلاح و کپ اشاره نمود که هر کدام از آنها دارای استفاده منحصربفرد خود می باشند.

یکی از کاربردی ترین انواع صندلی در سالن های زیبایی صندلی استاد کار می باشد. انواع صندلی استادکار علاوه بر استفاده در سالن های زیبایی در آزمایشگاه ها و امور پزشکی نیز استفاده می شود. این صندلی در انواع ارتفاع قابل تنظیم و ثابت در بازار موجود می باشد. استفاده از انواع رنگبندی این محصول در دکوراسیون آرایشگاه ها بسیار تاثیرگذار می باشد. هماهنگی شکل و رنگ این محصول می تواند با توجه به استفاده در کنار انواع تخت و سرشور صورت پذیرد.

انواع میز اداری و تخصصی

آشنایی با انواع میز اداری و تخصصی - طراحی دکوراسیون داخلی اداری - کرج دکور

آشنایی با انواع میز اداری و تخصصی – طراحی دکوراسیون داخلی اداری – کرج دکور

میزها در محیط های اداری یکی دیگر از ارکان جدایی ناپذیر این محیط ها می باشند. این میز ها علاوه بر اینکه دارای کارایی و امکانات خاص خود می باشند با توجه به نوع طراحی و رنگ در دکوراسیون نیز بسیار تاثیرگذار می باشند. اهمیت این محصول در طراحی دکوراسیون داخلی اداری آنچنان بالا می باشد که طراحی این محصول با استفاده از اجناس مختلف مانند فلز و چوب بسیار بالا رفته است.

میز های اداری از لحاظ امکانات و سایز کاملاً متفاوت می باشند. به عنوان مثال میزی که برای مدیریت استفاده می شود دارای ابعاد بزرگتر، کشوهای بیشتر و کمد می باشد اما یک میز اداری ساده دارای ابعاد کوچکتر و کشوهای کمتری می باشد. میز به عنوان یکی از تجهیزات اداری ای محسوب می شود که دارای کارآیی بالایی در این محیط ها می باشد.

میز آرایشگاهی

این محصولات یکی از انواع میزهای تخصصی می باشند که دارای استفاده مناسب در سالن های زیبایی هستند. انواع میز آرایشگاهی هر کدام جهت یک فعالیت خاص طراحی می شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی اداری می توانیم به انواع میز آرایشگاهی که علاوه کاراییشان دارای ظاهری شکیل و لاکچری می باشند اشاره نماییم. مسلماً این نوع میزها بنا به نوع استفاده ای که دارند در سالن های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرند.

از مهمترین میز های تخصصی در سالن های زیبایی می توانیم به میز ناخن اشاره کنیم. این میز علاوه بر کاربردشان عموماً به اشکالی زیبا و با طراحی شکیل ساخته می شوند. با توجه به اینکه زمان زیادی صرف انجام فعالیت ناخن می شود طراحی این میز برای جلوگیری از ایجاد فضایی کسل کننده دارای اهمیت ویژه ای می باشد. علاوه بر میز ناخن انواع کنسول نیز دارای کاربردی عمومی تر می باشد. این میز علاوه بر استفاده در سالن های زیبایی در محیط های اداری نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و زیبایی خاصی به این محیط ها ببخشد.

انواع میز اداری

همانطور که در بالا اشاره کردیم میز های اداری با توجه به امکاناتی که دارند مناسب برای محیط های اداری می باشند. این میز ها در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی اداری نقشی مهم را ایفا می کنند. انتخاب رنگ و شکل آن الگوی چیدمان خاصی را ایجاد می نماید. این الگو می تواند شروع کننده زنجیره دکوراسیون در محیط شما باشد.

میز های اداری می توانند روبه مشتری، روبروی هم، رو به دیوار و به صورت ال نیز چیده شوند. این طراحی بستگی به نوع کار شما و سیاست کاری شما دارد. استفاده از هر کدام از انواع طراحی در انتخاب نوع میز شما می تواند تاثیرگذار باشد. بنابراین پیش از طراحی هر محیطی باید ابتدا نیازها و سیاست های کاری خود را مشخص نمایید.

انواع کمد

آشنایی با انواع کمد - طراحی دکوراسیون داخلی اداری - کرج دکور

آشنایی با انواع کمد – طراحی دکوراسیون داخلی اداری – کرج دکور

کمدها در انواع طراحی دکوراسیون داخلی اداری نقشی بسیار مهم را ایفا میکنند. از این محصول می توان جهت آرشیو اسناد و مدارک و همچنین جهت قرار دادن دیگر وسایل نیز استفاده نمود. با توجه به چنین نقش مهمی در دکوراسیون باید به طراحی آن نیز توجه نمود. طراحی چنین محصول پر استفاده ای دارای اهمیت بالایی می باشد زیرا نقش مهمی در دکوراسیون ایفا خواهند کرد.

کمدها علاو بر استفاده در محیط های اداری در سالن های زیبایی نیز پر کاربرد می باشند. این محصول در آرایشگاه ها میتوانند نقش انبار محصولات یا قرار گیری لباس را ایفا کنند. از آنجایی که دکوراسیون در سالن های زیبایی بسیار پر اهمیت می باشد طراحی و رنگبندی کمد آرایشگاهی نیز بسیار پر اهمیت خواهد بود.

انواع پارتیشن

یکی از مهمترین ابزارهای محیط های کاری و اداری استفاده از پارتیشن ها می باشد. این محصول نقش بسیار پر رنگی را در طراحی دکوراسیون داخلی اداری ایفا می کند. این محصول را بسیاری از ما به محض ورود به محیط های اداری دیده ایم، بخصوص اینکه فضای اداری به صورت فلت باشد و نیاز به بخش بندی وجود داشته باشد. پارتیشن ها علاوه بر تقسیم بندی فضای کار می توانند با طراحی و رنگبندی زیبا محیط را به فضایی دلنشین و آرامش بخش تبدیل کنند.

تهیه پارتیشن در انواع مختلف نیازمند بررسی زیادی در بازار می باشد. اجناس و طراحی های مختلفی در بازار برای این محصول موجود می باشد که دارای جنس های متفاوتی نیز هستند. جهت تهیه این محصول با اطمینان خاطر از کیفیت و ضمانت کالا می توانید از فروشگاه تجهیزات آرایشگاهی کرج دکور استفاده نمایید.

تهیه محصولات دکوری و تجهیزات آرایشگاهی با کیفیت بالا و تضمین آن از یک فروشگاه معتبر شاید برای شما کمی گمراه کننده باشد. کرج دکور با سابقه ای درخشان در این زمینه به همراه جوازها و استنداردهای لازم آماده ارائه محصولات با کیفیت با خط تولید پیشرفته به مشتریان می باشد. تمامی محصولات با ضمانت ارائه می شود و امکان سفارشی سازی آن برای مشتریان موجود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *