مقالات

نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی

نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی - کرج دکور

تجهیزات آرایشگاهی وسائل و لوازم موردنیاز آرایشگاه ها می باشد که باید به نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی توجه نمود. این تجهیزات شامل تمام لوازمی می شود که در یک آرایشگاه کاربرد دارند و می توانند به آرایشگران یا افرادی که در آن سالن مشغول به حرفه خود هستند کمک کنند. مهم ترین این تجهیزات آرایشگاهی صندلی ها، تخت ها، کمد و آینه ها هستند که بیشتری فضای سالن را اشغال می کنند. یک آرایشگر یا سالن دار باید بداند که متناسب با خدماتی که در آرایشگاه ارائه می شود به این نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی دقت کند. لذا پیش از خرید کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات آرایشگاهی از مهم ترین نکات آن می باشد.

هر سالن آرایشگاهی نیازمند وسائل و لوازمی است که افراد متخصص بتوانند به کمک آن ها فعالیت خود را آغاز کنند. هر لاین آرایشگاه تجهیزات مختص به خود را دارد که نیاز است دقیقاً همان موارد را تهیه کنند. اما در این بین برخی تجهیزات دیگری هستند که می توانند در هر لاینی قابل استفاده باشند. البته که مدیر سالن آرایشگاهی باید دقت کند که برای هر لاین بسته به شرایطی که دارد این لوازم را خریداری کند. به همین جهت کسب آگاهی کامل در رابطه با تجهیزات آرایشگاهی از مهم ترین نکات در خرید آن ها است. در ادامه در تجهیزات آرایشگاه کرج دکور در رابطه با این نکات مفصل صحبت خواهیم کرد.

مهم ترین نکات در خرید تجهیزات آرایشگاه

نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی - کرج دکور

شما به تصویر یکی از بهترین سالن های آرایشگاهی در خارج از کشور خیره شده اید که برنده جایزه وان لاو لین شده است.

همانگونه که پیشتر هم در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی اهمیت بسیار بالایی دارد. این تجهیزات همانند خرید لوازم عمومی نیستند که بتوان بدون هیچ بررسی و اطلاعاتی وارد فروشگاهی شد و خرید را انجام داد. ابتدا باید به نیاز های یک سالن توجه نمود سپس لیست لوازم مورد نیاز تهیه و به فروشگاه ها ارائه شود. اما مهم این است که چگونه این لیست را آماده کنیم؟ پاسخ بسیار ساده است، پس از آن که نیاز های لاین مربوطه را یافتیم باید لوازم ضروری را بیابیم و در نهایت بودجه و فضای موردنظر را مکتوب کنیم. این کار باعث می شود تا دقیقاً بدانیم به چه تجهیزاتی نیاز داریم و هر کدام از این تجهیزات چه ویژگی هایی باید داشته باشند.

بهتر است از این نکته غافل نشویم که برخی فروشگاه ها مثل کرج دکور دارای کادر فنی و فروش هستند که به شما در انتخاب و خرید این تجهیزات کمک زیادی می کنند. به این شکل که کافیست اعلام کنید چه لاین هایی در فروشگاه دارید و چه فضایی برای آن در نظر گرفته اید تا متخصص دکوراسیون به شما گزینه هایی را ارائه دهد. این مسئله تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی را بیابید و بر اساس این نکات خرید هوشمندانه ای انجام دهید. اما بخشی هم بر عهده شما خواهد بود تا با توجه به محیطی که دارید و تصوراتی که در دکوراسیون در ذهن خود آماده کرده اید را بتوانید ارائه دهید.

شناخت محیط سالن و لاین های موجود

بهتر است اولین قدم را برای شناخت سالن خودتان و لاین هایی که قرار است خدمات ارائه دهند داشته باشید. اما منظور از شناخت محیط چیست؟ منظور از شناخت محیط این است که متراژ کلی و فضایی که در اختیارخود دارید را پیدا کنید. سپس این فضایی که در اختیار دارید را برای هر لاین تقسیم بندی انجام دهید. بطور مثال اگر 100 متر فضا دارید، 10 متر را برای لاین ناخن در نظر بگیرید. حتی می توانید این محیط و تقسیم بندی ها را بر روی کاغذ نقاشی کنید و آن را به متخصصین فروش ارائه دهید. حالا در نظر بگیرید که فرایند چقدر می تواند به شما در خرید تجهیزات آرایشگاهی کمک کند.

نکته مهم دیگر این است که حتماً تمامی لاین هایی که قرار است فعالیت داشته باشند را مشخص کنند. این نکته از مهم نکاتی است که باید در نظر داشته باشید. به این دلیل که بر این اساس قرار است شما بتوانید تجهیزات آرایشگاهی خود را خریداری کنند. اگر دقیقاً بدانید که چه لاین هایی قرار است در سالن خود داشته باشید می توانید به راحتی برای خرید آن ها تصمیم گیری کنید. این کار باعث می شود تا زمانی که قرار است برای خرید تجهیزات آرایشگاهی داشته باشید به حداقل برسد. اگر این نکات رعایت نشود قطعاً خرید لوازم و وسائل آرایشگاهی می تواند خسته کنند باشد و نتیجه مناسبی نداشته باشد. بطور مثال اگر یک تخت آرایشگاهی خریداری کنید و هیچ لاینی برای پوست و زیبایی نداشته باشید هم فضایی اشغال شده و هم کاربردی نخواهد داشت.

انتخاب تم رنگی سالن

در آرایشگاه های مردانه کمتر شاهد تطبیق رنگ بندی های محیط با تجهیزات آن ها هستیم. اما در سالن های آرایشگاه زنانه این مسئله مهمی تلقی می شود. البته صادقانه بخواهیم بگوییم سالن های زیبایی بدلیل نامی که دارند باید هم در ظاهر زیبا به نظر برسند. هرچه این زیبایی بیشتر و با سلیقه تر باشد مشتریان را بیشتر مجذوب می کند. پس نکته مهم دیگر در خرید تجهیزات توجه به رنگ بندی ها می باشد. حالا باید بتوانید یک تم رنگی مناسب برای سالن خود در نظر بگیرید. چرا می گوییم تم رنگی؟ بدلیل این که در تم های رنگی چند رنگ حضور دارند. وجود این چند رنگ تطابق زیادی را در محیط ایجاد می کند.

در ابتدا باید یک رنگ اصلی برای سالن خود در نظر بگیرید. بسته به سلیقه شما این رنگ می تواند هر رنگی باشد، مثل آبی یا صورتی. دقت داشته باشید که رنگ اصلی باید بیشترین استفاده را در محیط اعم از رنگ دیوار ها و وسایل موجود داشته باشد. پس انتخاب این رنگ بسیار مهم است. پیشنهاد ما این است که رنگ نه خیلی پر رنگ باشد و نه خیلی شفاف باشد. رنگ هایی که بسیار استفاده می شوند رنگ های صورتی و آبی آسمانی هستند. اما تم های رنگی تیره هم جذابیت خاصی دارند مثل استفاده از رنگ سرمه ای بعنوان رنگ اصلی. در نهایت در کنار رنگ اصلی یک رنگ ثانویه هم باید وجود داشته باشد تا رنگ ها محیط را خسته کننده و یکنواخت نکند. در نهایت بر اساس این رنگ ها رنگ بندی تجهیزات را در حین خرید در نظر بگیرید.

ابعاد تجهیزات نسبت به متراژ سالن

نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی - کرج دکور

زاویه ای دیگر از محیط این سالن آرایشگاهی زیبا که رنگ بندی ها، موقعیت ها، ابعاد و هر لاین در آن مشخص شده است.

حالا نوبت به این می رسد تا کمی فراتر از مقدمات پیش برویم. برای اینکه بتوانیم نکات مهمی که در خرید تجهیزات آرایشگاه وجود دارد را دریابیم. نکته مهمی که وجود دارد این است که کادر فنی و فروش یک مجموعه تصوری از فضای سالن آرایشگاهی شما ندارند. لذا باید بگونه ای این تصورات را برای آن ها بسازید تا بتوانند کمک ویژه و درستی به شما داشته باشند. حال در نظر بگیرید که این افراد دقیقاً با محیط شما آشنا بشوند. در نهایت بر اساس نیاز های شما تجهیزات آرایشگاهی مناسب را پیشنهاد خواهند داد. اینجاست که می توانید بدون دردسر و مشکلات زیاد لوازم و وسائل موردنیازتان را تهیه کنید.

مسئله مهمی که در نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی باید در نظر داشت این است که ابعاد تجهیزات مختلف را در نظر بگیریم. بطور مثال اگر قرار است برای خرید صندلی آرایشگاهی اقدام کنید، باید بدانید که صندلی های آرایشگاهی انواع زیادی دارند. این تنوع تنها در ظاهر آن ها نمی باشد و در کاربرد و ابعاد آن ها هم موثر است. بطور مثال ابعاد یک صندلی کپ با یک صندلی برقی کاملاً متفاوت است و برای این تجهیزات فضای بیشتری نیاز دارید. در صورت انتخاب تجهیزات بزرگتر فضای کمتری برای شما خواهد ماند و در ادامه خرید محدودیت هایی پیش رو خواهید داشت. لذا باید بر اساس متراژ سالن تجهیزات خود را در ابعاد مناسب تهیه کنید.

کاربرد تجهیزات آرایشگاه

حالا که بیشتر بحث نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاه را باز کرده ایم اجازه دهید بگوییم که کاربرد هر وسیله مهم تر از هر چیز دیگری است. یک محصول می تواند کاربرد های بسیار زیادی به شما ارائه دهد. این در حالی است که ممکن است یک محصول دیگر تنها یک کاربرد مشخص برای شما داشته باشد. بطور مثال سرشور ایستاده تنها یک کاربرد مشخصی دارد. اما از یک صندلی آرایشگاهی کپ می توان در هر لاینی استفاده نمود و محدودیتی برای استفاده ندارد. پس باید بتوانید تجهیزات را بگونه ای انتخاب کنید که کاربرد های بیشتری برای شما داشته باشد. کاربرد های بیشتر تجهیزات سالن شما را پویا تر می کند.

البته که باید این را هم در نظر داشت که در برخی لاین ها حتماً باید از تجهیزات خود آن لاین استفاده نمود. بطور مثال خرید یک میز که از آن بعنوان قرارگیری لوازم یا تکمیل دکوراسیون استفاده خواهد شد نمی تواند نقش یک میز ناخن را هم داشته باشد. یا برای سرشور حتماً باید یک سرشور تهیه کنید و صندلی های آرایشگاهی دیگر برای این لاین هیچ کاربردی ندارند. پس بهتر است این نوع از تجهیزات که ضروریت هم دارند را در ابتدای لیست خرید خود داشته باشید تا در اول تکلیف آن ها را روشن کنید و سپس به سراغ تجهیزات پرکاربرد تر بروید.

کادر فروش کرج دکور در کنار شماست

پیشنهاد می کنیم خرید تجهیزات آرایشگاهی را برای خودتان سخت نکنید. به این دلیل که کرج دکور از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات آرایشگاه در کرج است که کادر فروش و فنی متخصص دارند. اما این کادر فروش و فنی چه کمکی به شما خواهند کرد؟ مشخصاً شما را از ابتدا تا انتهای این مسیر یاری می کنند و نکات مهم در خرید تجهیزات آرایشگاهی را به شما گوشزد می کنند. وجود یک تیم حرفه ای برای خرید لوازم و سایل آرایشگاه به قدری می تواند خیال شما را آسوده کند که دیگر این فرایند برایتان سخت به نظر نرسد.

تمامی افراد این مجموعه در کنار شما خواهند بود تا بتوانید یک خرید متناسب با نیاز خود و آسوده ای را در پیش داشته باشید. تنوع تجهیزات در کرج دکور به قدری بالا است که در انتخاب محصولات در زمینه مشخص به هیچ وجه به بن بست نمی رسید. سعی کرده ایم تا این وسائل آرایشگاهی را با تنوع های زیاد طراحی و تولید کنیم تا برای هر سلیقه متناسب باشد. مشتریان عزیز می توانند بصورت حضوری به نمایشگاه این مجموعه مراجعه کنند و تمامی محصولات را از نزدیک مشاهده کنند و از مشاوره رایگان تیم فروش نیز استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *