مقالات

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح - کرج دکور

افرادی که قصد خرید تجهیزات آرایشگاهی دارند باید به نکات مهم در خرید صندلی اصلاح دقت زیادی داشته باشند. صندلی اصلاح از جمله صندلی های آرایشگاهی است که هر سالن آرایشی که خدمات اصلاح مو داشته باشد به آن نیازمند است. البته که وجود انواع صندلی های آرایشگاهی در یک سالن آرایشی زنانه ضروری است و صندلی اصلاح یکی از آنهاست.

صندلی اصلاح یکی از چند نوع صندلی آرایشگاهی است که خصوصیات متفاوتی نسبت به بقیه آن ها دارد. این صندلی ها هر یک در یک لاین و بخشی از سالن های آرایشگاهی قرار می گیرند و هر یک ویژگی های خود را دارند. صندلی اصلاح از آن دسته از صندلی ها است که باید در حین خرید به نکات مهمی در آن توجه داشت.

صندلی اصلاح چیست؟

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح - کرج دکور

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح – کرج دکور

سوالی که باید ابتدا پاسخ آن را خوب بلد باشید این است که صندلی اصلاح چیست؟ همانطور که از نامش پیداست، این نوع صندلی ها مخصوص اصلاح هستند ما تعریف دقیق تری هم برای آن وجود دارد. صندلی اصلاح نوعی صندلی آرایشگاهی است که ابعاد بزرگتر و امکانات بیشتر جهت اصلاح مو در خود دارد. حتماً از این نوع صندلی ها در سالن های آرایشی مردانه یا زنانه دیده اید.

فرم و شکل و شمایل یک صندلی اصلاح کاملاً با هر نوع صندلی دیگری متفاوت است. به اینگونه که از هیچ صندلی دیگری به جز صندلی اصلاح برای ارائه این خدمات نمی توان استفاده کرد. ویژگی ها و امکاناتی که صندلی اصلاح به شما می دهد را نمی توانید در هیچ صندلی آرایشگاهی دیگر ببینید.

به همین جهت است که باید نکات مهم در خرید صندلی اصلاح را بخوبی بشناسید و مطابق با همان الگو خرید صندلی اصلاح را انجام دهید. صندلی های اصلاح از نظر قیمت به نسبت سایر صندلی های آرایشگاهی گرانتر هستند. این مسئله باعث می شود تا هر متخصص حین خرید صندلی اصلاح دقت بیشتری به خرج دهد تا انتخاب مناسب تری داشته باشد.

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح

نکات مهمی وجود دارد که در حین خرید صندلی اصلاح باید به آن ها توجه کنیم. هدف از این کار این است که بتوانیم یک صندلی اصلاح متناسب با خدمات و لاین خود در سالن ارائه دهیم. همچنین این یک زاویه دید از سوی خودمان است و باید به زاویه دید مراجعه کننده نیز اهمیت بدهیم و آن را هم مورد بررسی قرار دهیم.

یک صندلی اصلاح در اصل بیشترین استفاده ای که دارد برای مراجعه کننده است. پس باید ابتدا به فکر راحتی مشتری در این صندلی ها باشیم سپس به فکر نحوه استفاده و زیبایی دکوراسیون داخلی سالن بیافتیم. در این شرایط دیگر نکات مهم در خرید صندلی اصلاح کمی تغییر می کند و باعث می شود تا فکرمان در این موضوع بازتر بشود. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم.

نوع صندلی اصلاح: باید جهت خرید صندلی اصلاح تصمیم بگیریم که این صندلی ها از نوع برقی یا معمولی باشند. در این مورد در ادامه بیشتر توضیح داده ایم.

ابعاد و متریال صندلی: نکته خیلی مهم ابعاد صندلی است که جای کافی برای آن داشته باشیم. همچنین از متریال پارچه و فوم صندلی هم نباید غافل شویم.

امکانات صندلی: صندلی های اصلاح امکانات مختلفی می توانند داشته باشند مثل تنظیم زوایای تکیه گاه، زیرپایی و پشت سری صندلی.

قیمت صندلی: صندلی اصلاح قیمت نسبت بالاتری از هر نوع صندلی آرایشگاه دیگری دارد که باید به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته ایم دقت کنیم.

تطابق با دکوراسیون داخلی: باید به نوع استایل صندلی اصلاح با نوع دکوراسیون داخلی خودمان دقت کنیم. بطور مثال یک صندلی اصلاح با استایل کلاسیک با دکوراسیون داخلی مدرن همخوانی ندارد.

ویژگی صندلی اصلاح: ویژگی هایی که بطور کلی یک صندلی آرایشگاهی می تواند داشته باشد اهمیت زیادی دارد. در این مورد در ادامه مقاله نکات مهم در خرید صندلی اصلاح توضیحات آورده شده است.

انواع صندلی اصلاح

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح - کرج دکور

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح – کرج دکور

صندلی ها در هر زمینه ای همیشه دارای تنوع خاصی بوده اند. این تنوع باعث می شود تا خریدار انتخاب های بیشتری برای خرید یک صندلی در اختیار خود داشته باشد. اما نکاتی هم در این بین وجود دارد که باعث می شود تا این انتخاب ها محدود شوند. بطور مثال مهم ترین این نکات، نوع صندلی است که مشخص می کند از صندلی برای انجام چه کاری استفاده خواهد شد.

باید دانید که صندلی های اصلاح به دو شکل معمولی و برقی ارائه می شوند. این یک دسته بندی کلی برای صندلی های اصلاح است که در همان ابتدای کار بتوانید این دو را از یکدیگر تفکیک کنید. جدا سازی این دو از هم تا بخش زیادی از راه را در نکات مهم در خرید صندلی اصلاح برایتان طی می کند. در خرید صندلی اصلاح این نوع از صندلی را در ادامه توضیح خواهیم داد.

صندلی اصلاح معمولی

صندلی های اصلاح که مکانیزم آن ها برقی نمی باشد را بعنوان صندلی اصلاح معمولی می شناسیم. این صندلی ها دارای مکانیزم ها و امکاناتی هستند که بصورت کاملاً دستی کنترل می شوند. یکی از این مکانیزم ها کنترل ارتفاع صندلی و تنظیم زاویه تکیه گاه آن است. حالا ممکن است این مکانیزم تنظیم ارتفاع بصورت پدالی یا دستی هم باشد.

این تجهیزات آرایشگاهی که با عنوان صندلی اصلاح معمولی مطرح می شوند نسبت به صندلی اصلاح برقی قیمت کمتری دارند. البته کار همین جا تمام نمی شود و باید بدانید که طول عمر بیشتر و خرابی کمتر هم از نوع صندلی اصلاح معمولی است. اما خستگی های در هربار تنظیم این صندلی به شما وارد می کند.

صندلی اصلاح برقی

نوعی دیگر از صندلی های اصلاح به شکل برقی هستند که مکانیزم های آن ها با برق عمل می کند و کنترل می شود. صندلی اصلاح برقی بطور مستقیم نیازمند برق شهری است که برخی از امکانات آن را بتوانید با ریموت کنترل کنید. این امکانات در هر صندلی برقی کمی متفاوت تر است و باید دقیقاً به قسمت هایی که برقی هستند دقت کنید.

اکثر بخش های صندلی اصلاح برقی که با ریموت کنترل می شود تنظیم ارتفاع و زاویه تکیه گاه آن است. شاید تنظیم زاویه تکیه گاه یک صندلی اصلاح کار دشواری نباشد اما قطعاً تنظیم ارتفاع آن کار خسته کننده ای است. البته برخی به جهت آن که هزینه زیادی نکنند اما زیبایی یک صندلی برقی را داشته باشند، صندلی اصلاح طرح برقی به جای یک صندلی اصلاح معمولی خریداری می کنند.

ویژگی های صندلی اصلاح

ویژگی هایی که یک صندلی اصلاح می تواند داشته باشد تاثیر زیادی در خرید آن برای مشتری دارد. همیشه این ویژگی های یک محصول است که باعث می شود که انتخاب هایمان را به چند محصول مختصر کنیم. باید بدانیم که هر صندلی اصلاح ممکن است ویژگی های بخصوص خود را داشته باشد اما بطور کلی تمام آن ها ویژگی های مشترکی هم با یکدیگر دارند.

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح - کرج دکور

نکات مهم در خرید صندلی اصلاح – کرج دکور

پارچه صندلی از چه نوع باشد؟

پارچه های صندلی به دو شکل چرم و مخمل ارائه می شود. در صندلی های اصلاح بیشتر باب است که از پارچه های چرم استفاده شود. چرم مقاومت و راحتی زیادی دارد که البته بدلیل اهمیت دکوراسیون داخلی در سالن آرایشگاه، زیبایی چشم نوازی هم ایجاد می کند. پس یکی از مهم ترین ویژگی های صندلی اصلاح، استفاده از پارچه های چرم با کیفیت در رنگ بندی های مختلف است.

زوایای مختلف صندلی قابل تنظیم باشد؟

ویژگی مهم دیگری که در خرید صندلی اصلاح به چشم می خورد امکان تغییر زاویه قسمت های مختلف صندلی است. یک صندلی اصلاح از چند ناحیه زاویه آن قابل تغییر است. قسمت ارتفاع، تکیه گاه و پشت سری. البته در برخی صندلی های اصلاح قسمت زیرپایی نیز زاویه قابل تنظیم دارد که یکی از مواردی است که جزء ویژگی های هر صندلی اصلاح نیست.

صندلی اصلاح تنوع رنگی دارد؟

باید بگوییم که تنوع رنگی در صندلی اصلاح بسیار کمتر از سایر صندلی های آرایشگاهی است. اما به هر حال این تنوع را می توان در قسمت های پارچه صندلی با رنگ بندی متنوع جبران نمود. بیشتر قسمت های صندلی اصلاح از فلز تشکیل شده است که رنگ بندی محدودی برای آن وجود دارد. اما در بخش پارچه می توان از هر رنگ دلخواهی استفاده نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *