مقالات

ویژگی های صندلی آرایشگاهی

صندلی آرایشگاهی از جمله تجهیزاتی می باشد که در هر آرایشگاه زنانه و مردانه مورد نیاز می باشد. ویژگی های صندلی های آرایشگاهی باید به گونه ای باشد که هم از نظر زیبایی و هم کارآیی مناسب فضای کار شما باشد. انواع صندلی در انتخاب بهترین دکوراسیون ارایشگاه ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. در هر آرایشگاهی مطمئناً در قسمت های مختلف از جمله قسمت انتظار، منشی، اصلاح از انواع صندلی مناسب با کار و فضا استفاده می شود.

با توجه به تقاوت مورد استفاده صندلی ها در قسمت های مختلف باید با انواع آنها و کارآیی شان آشنا باشیم. با شناخت کامل آنها می توانید بهترین انتخاب را برای فضای کاریتان داشته باشید. تا به اینجا حتماً برایتان سوال پیش آمده که این ویژگی ها چه هستند؟ کرج دکور در این مقاله قصد دارد تا شما را با انواع صندلی و ویژگی های آنها آشنا بسازد.

صندلی آرایشگاهی چیست؟

صندلی آرایشگاهی چیست؟ - کرج دکور

صندلی آرایشگاهی چیست؟ – کرج دکور

صندلی آرایشگاهی جز جدایی ناپذیر در هر سالن آرایشگاهی می باشد. این صندلی انواع مختلفی دارد که هر کدام کارآیی خاص خود را نیز دارد. صندلی آرایشگاهی دارای ویژگی هایی می باشد که مناسب با طراحی شما و حالت ارگونومیک بدن است. ویژگی های صندلی آرایشگاهی به نحوی شکل میگیرد تا هم مشتری در آرامش قرار بگیرد و هم  باعث ارتقا سطح کار آرایشگرها می شود.

استفاده از انواع صندلی در دکوراسیون شما تاثیر به سزایی دارد علاوه بر آن با استفاده از صندلی های مختلف در بخش انتظار و بخش اصلاح در جلب توجه مشتری و آسایش آنها تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. البته صندلی آرایشگاهی دارای ویژگی هایی می باشند که باعث ایجاد تفاوت آنها با سایر صندلی ها می شود. این ویژگی ها شامل استفاده از فوم متناسب با شکل بدن، تنظیم ارتفاع، چرخش آنها می شود. کرج دکور در جهت تجهیز آرایشگاه ها اقدام به تولید انواع صندلی آرایشگاهی از جمله صندلی استاد کار، اصلاح، تابوره و کپ نموده است.

انواع صندلی آرایشگاهی

صندلی آرایشگاهی بر اساس نوع استتفاده از آن می تواند متفاوت باشد. بر اساس آن ویژگی های صندلی آرایشگاهی نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال صندلی اصلاح با صندلی کپ از لحاظ ظاهری متفاوت میباشد و هر کدام کاربرد خود را نیز دارد. در ادامه این مقاله شما را با انواع صندلی آرایشگاهی آشنا خواهیم کرد.

صندلی اصلاح

صندلی اصلاح را می توان به عنوان کانون هر آرایشگاهی در نظر گرفت. همانطور که از نام این صندی بر می آید از این صندلی برای اصلاح موی سر استفاده می شود. بسیاری از ما با این صندلی آشنایی داریم. زیرا هم در زنانه و هم در مردانه قابلیت استفاده دارد. این صندلی با حالت ارگونومی ای که دارد بدن را در بهترین حالت نشسته نگه می دارد که هم مشتری و هم آرایشگر در بهترین حالت خود قرار بگیرند.

صندلی اصلاح در میکاپ و اصلاح موی سر بسیار کاربرد دارد. مشخصاً شکل این صندلی به گونه ای می باشد که در اولین ورود به سالن زیبایی متوجه آن خواهید شد.  بنابراین توصیه می شود که در انتخاب خود برای این صندلی دقت نمایید. از این صندلی در سالن های مردانه و زنانه استفاده می شود. همچنین برای کارهایی مانند کوتاهی، براشینگ، شینیون، اکستنشن، رنگ و کراتینه مورد استفاده قرار می گیرد.

صندلی استاد کار

ویژگی های صندلی آرایشگاهی - کرج دکور

ویژگی های صندلی آرایشگاهی – کرج دکور

صندلی استاد کار نیز همانند اسم خودش برای اساتید کار می باشد. در شغل آرایشگاهی از این صندلی بیشتر برای آرایشگران استفاده می شود. دلیل استفاده از آن مدت زمان زیاد کار می باشد. در بسیاری از موارد ممکن است نیاز باشد تا آرایشگر زمان زیادی را صرف انجام کاری بر روی یک قسمت بکند. همین یکی از دلایل مهمی می باشد که از یک صندلی مناسب برای آرایشگر استفاده بشود.

این صندلی یه صورت کامل دارای ویژگی های صندلی آرایشگاهی می باشد. این ویژگی ها شامل ارتفاع بلند آن، داشتن جک و حرکت چرخشی آن می شود. علاوه بر آن دارای یک حالت ارگونومی مناسبی برای آرایشگر است که در زمان های طولانی باعث خستگی آرایشگر نشود. همچنین هر چه تجهیزات آرایشگاهی در سالن بیشتر باشد برای مشتری جلب توجه بیشتری می کند.

صندلی تابوره

صندلی تابوره معمولاً به شکل دایره ای شکل می باشد. این نوع صندلی دارای دو نوع چرخ دار و بدون چرخ است. صندلی تابوره عموماً بدون پشتی و دسته می باشند ولی امروزه برای برآورده کردن نیاز مشتری و ایجاد تنوع در محصولات انواع پشتی دار و دسته دار نیز موجود شده است. در این صندلی برای تنظیم ارتفاع از جک استفاده می شود. از آنجایی که از این نوع صندلی بیشتر در آزمایشگاه ها و آرایشگاه ها استفاده می شود معمولاً به مدت طولانی بر روی آن می نشینند. بنابراین از یک بالشتک نرم و مقاوم در آن استفاده می شود تا در مصارقف طولانی مدت شخص استفاده کننده راحت باشد.

از جمله ویژگی های این صندلی می توان به سبکی، کم جا بودن، جابجایی راحت و امکان فعالیت راحت تر و بدون مزاحمت اضافات صندلی می باشد. صندلی تابوره علاوه بر دارا بودن ویژگی های صندلی آرایشگاهی، در بسیاری از مشاغل بسیار پر مصرف می باشد. در مشاغلی مانند آرایشگاه ها، آزمایشگاه، دندانپزشکی و پزشکی قابل استفاده می باشد.

صندلی کپ

صندلی کپ - کرج دکور

صندلی کپ – کرج دکور

امروزه با گسترس دنیای مد و دکوراسیون تجهیزات مورد استفاده نیز در همین راستا پیشرفت کرده اند. در ادامه معرفی صندلی ها، به صندلی کپ می رسیم. از لحاظ ظاهری با صندلی اصلاح متفاوت است اما از نظر کاربرد نزدیک به آن می باشد. صندلی کپ بدون پایه می باشد و یک جک برای تنظیم ارتفاع دارد. در آرایشگاه ها از این صندلی برای کوتاهی مو استفاده می شود. اما علاوه بر آن در دیگر کار ها مانند شینیون، رنگ کردن مو و براشینگ نیز قابل استفاده می باشد.

صندلی کپ دارای چرخش 360 درجه است. در بسیاری از آنها جای پا تعبیه نشده است اما امروزه جهت ایجاد تنوع در اجناس جای پا نیز در پایین صندلی قرار می گیرد. همچنین دارای پدالی می باشد تا به وسیله آن ارتفاع را تنظیم کرد. از مهم ترین ویژگی های صندلی آرایشگاهی کپ راحتی این صندلی می باشد. ساخت استاندارد و تضمین کیفیت هر کدام از صندلی ها تضمینی برای حفظ مشتریان و ارتقا سطح شغلیتان می باشد . کرج دکور بهعنوان یکی از مجموعه های پیشرو در دکوراسیون آماده ارائه محصولات متنوع و بروز به شما عزیزان می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *