مقالات

ویژگی های کمد آرایشگاهی

ویژگی های کمد آرایشگاهی - کرج دکور

کمد آرایشگاهی جهت قرارگیری لوازم آرایشی و ابزار مختلف در یک سالن آرایشگاهی استفاده می شود. ویژگی های کمد آرایشگاهی با کمد های دیگر متفاوت است و کاربرد های مشابهی می توانند داشته باشند. با خرید یک کمد آرایشگاهی برای یک سالن آرایشگاه هم به زیبایی دکوراسیون داخلی کمک می کنیم و هم یک وسیله پرکاربرد و جا دار خواهیم داشت.

کمد ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند و با توجه به این ویژگی ها برای محیط ها انتخاب می شوند. بطور مثال یک کمد که قرار باشد در گوشه ای از منزل قرار بگیرد با کمد یک سالن آرایشگاهی متفاوت است. البته که در نهایت کمد ها جهت قرارگیری وسایل و لوازم مختلف در خود هستند. اما با توجه به طراحی داخلی و ابعادی که دارند ویژگی های آن ها متفاوت می شوند.

کمد آرایشگاهی چیست؟

تجهیزات سالن های آرایشگاهی تنها به میز و صندلی ها خلاصله نمی شوند و طیف وسیع تری دارند. کمد آرایشگاهی نیز یکی از این تجهیزات می باشد که اولویت پایین تری نسبت به خرید تجهیزات دیگر دارند. کمد وسیله ای است به شکل ثابت که طبقات مختلفی در آن ایجاد شده است و وسایل و لوازم مختلفی را در خود بعنوان یک نظم دهنده جای می دهد.

در یک آرایشگاه کمد ها می توانند حضور موثری از نظر زیبایی دکوراسیون داخلی و همچنین نظم دهنده لوازم داشته باشند. از ویژگی های کمد آرایشگاهی باید ابعاد کوچکتر و زیبایی بیشتر آن اشاره کرد. ممکن است در هر محیط مختلفی کمد ها وجود داشته باشند اما در هر آرایشگاهی ممکن است کمد آرایشگاهی را نبینید.

کمد ها اکثراً دارای درب و کشو هستند که جزئیات داخل آن ها و طراحی بیرونی بستگی به تولید کننده دارد. نمی توان یک شکل و طراحی خاصی برای کمد آرایشگاهی در نظر داشت و فقط به همان شکل آن را به تولید رساند. به همین جهت تنوع در کمد آرایشگاهی بسیار بیشتر از هر کمد دیگری در محیط های کاری مختلف وجود دارد.

ویژگی های کمد آرایشگاهی

کمد سیرا - کمد آرایشگاهی کرج دکور

کمد سیرا – کمد آرایشگاهی کرج دکور

یک کمد آرایشگاهی دارای ویژگی های منحصربفردی است که آن را با کمد های دیگر متمایز می سازد. کمد ها بعنوان تجهیزات دکوراسیون داخلی نقش مهمی در زیبایی آن ایجاد می کنند. علاوه بر زیبایی که یک کمد می تواند به محیط بدهد، کاربردهایی است که برای افراد آن محیط فراهم می کند. حال اگر یک کمد برای محیط کاری باشد قطعاً باید دارای ویژگی های مخصوصی باشد.

ویژگی هایی که برای کمد آرایشگاهی در نظر گرفته می شود تا قسمتی مشابه با کمد های دیگر است. ویژگی های اصلی کمد ها داشتن درب و معمولاً استفاده از متریال چوبی است. اما برخی کمد ها ممکن است بصورت توکار در داخل محیط طراحی و اجرا شوند که شامل کمد آرایشگاهی نمی شود. در ادامه مطلب ویژگی های کمد آرایشگاهی با کرج دکور همراه باشید.

چه ویژگی های کلی برای یک کمد آرایشگاهی وجود دارد؟

  • ابعاد متنوع
  • طراحی خاص
  • متریال با کیفیت
  • زیبایی و جذابیت
  • فضای بیشتر

طراحی متفاوت

یکی از ویژگی های مهمی که کمد های آرایشگاهی دارند، طراحی متفاوت آن ها می باشد. ممکن است زمانی که نام کمد به گوشمان می خورد به یاد کمد های باریک و بلند بیافتیم که در آن ها لباس یا لوازم خانه را قرار می دهیم. اما کمد آرایشگاهی کاملاً طراحی متفاوتی دارد و می تواند در ابعاد های مختلفی طراحی شود.

کمد های آرایشگاهی در طراحی های مختلفی تولید می شوند که یکی از این طراحی ها همانند یک کمد با ارتفاع کمتر است. در این نوع طراحی در کناره های کمد شبیه به باکس هم قرار می گیرد که پوشیده نباشد و باعث جذابیت فراوانی در آن می شود. این نوع از سبک های کمد آرایشگاهی امروزه نظر بسیاری از سالن داران را به خود جلب کرده است.

زیبایی چشم نواز

یکی از علل هایی که افراد به خرید کمد آرایشگاهی رو می آورند، زیبایی و جذابیتی است که در این کمد ها وجود دارد. کمد های آرایشگاهی بدلیل این که در محیط های کاری زیبایی مثل آرایشگاه ها استفاده می شوند به ظاهر آن ها توجه بیشتری می شود. به همین جهت تمامی کمد های آرایشگاهی زیبایی بخصوصی در خود دارند.

این زیبایی تنها با استفاده از طراحی بخصوصی که برای کمد آرایشگاه در نظر گرفته می شود خلاصه نمی شود. بلکه متریال و ابعاد و امکاناتی که در آن ها لحاظ می شود هم به این قضیه کمک می کند. حال در کنار این موضوع با این تنوع راحت تر می توانید یک کمد آرایشگاهی را با دکوراسیون داخلی خود مطابقت دهید.

کشو، کمد و طبقه

کمد سیمون - تجهیزات آرایشگاه کرج دکور

کمد سیمون – تجهیزات آرایشگاه کرج دکور

کمد های عادی معمولاً تنها یک کمد هستند که در داخل خود طبقاتی دارند. خبری از کشو ها یا امکانات دیگر برای آن ها وجود ندارد. این در حالی است که در تجهیزات آرایشگاه همه چیز به امکانات بیشتر آن ها می رسد. پس اگر یک کمد نام آرایشگاه را در ادامه دارد باید انتظار امکانات و جذابیت بیشتری هم برای آن ها باشید.

برای کمد های آرایشگاهی بسته نوع طراحی که دارد کشوها و طبقات مختلفی در نظر گرفته می شود. منظور از کمد کشوهای بزرگتری است که ما در میز ها یا تجهیزات دکوری کوچکتر می بینیم. در یک کمد آرایشگاهی شاهد کشوها، کشوهای بزرگتر یا به اصطلاح کمد و طبقاتی مختلفی خواهیم بود که طراحی زیباتری دارند.

کاربرد کمد آرایشگاهی

کاربرد تجهیزات آرایشگاهی دومین آیتم مهمی است که پس ظاهر آن باید در نظر گرفت. البته که مهم تر از ظاهر تجهیزات کاربرد آن ها مهم تر است اما بدلیل شرایط مهم دکوراسیون داخلی یک آرایشگاه، آن را در ابتدا قرار می دهیم. کمد های آرایشگاهی هم مثل کمدهای دیگر کاربرد مشابهی دارند. قرارگیری لوازم و تجهیزات مختلف و نظم دهی به آن ها در یک محیط دارای پوشش هستند.

اما در طراحی یک کمد آرایشگاهی بعضاً این کاربرد ها کمی تغییر پیدا می کنند. بطور مثال محیطی که پوشش کامل دارد ممکن است در قسمتی از یک کمد آرایشگاهی به شکل باز طراحی شود. این دیگر باعث می شود تا کاربرد کمد آرایشگاهی بیشتر از قبل شود و برخی لوازم را جهت نمایش در این قسمت ها بتوانیم قرار دهیم.

بیشترین کاربردی که در کمد آرایشگاهی شاهد آن هستیم این است که برخی لوازم غیر ضروری در آن قرار بگیرد. با توجه به این که این کمد ها ثابت هستند و جابجایی آن ها دشوار است می تواند نظم دهنده لوازم غیر مهم کاری باشد. بخشی دیگر از کاربرد های کمد آرایشگاهی می تواند بعنوان یک رگال لباس باشد که بستگی به طراحی آن دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *