مقالات

پدیکور استیج و آشنایی با کاربرد آن

پدیکور استیج و آشنایی با کاربرد آن - کرج دکور

گسترش صنعت آرایش و زیبایی باعث پدید آمدن تخصص های مختلفی شده است. یکی از این تخصص ها پدیکور می باشد که نیاز به تجهیزاتی مانند پدیکور استیج دارد. پدیکور مجموعه اعمالی می باشد که برای زیبایی و سلامت پا انجام می گیرد. برای انجام این اعمال همانند دیگر تخصص های زیبایی از تجهیزاتی مانند صندلی آرایشگاهی و استیج برای پدیکور استفاده می شود.

همزمان با افزایش جمعیت و گشترش تکنولوژی توجه به صنعت مد و زیبایی نیز بین انسان ها گسترش پیدا کره است. امروزه پس از ورود به سالن های زیبایی متوجه حضور بسیاری از تخصص های حرفه ای می شویم. این تخصص ها شامل میکاپ، اصلاح مو، ناخن و پدیکور می باشد. کار بر روی زیبایی اشخاص آنقدر ریز و تخصصی شده است که انجام هر کار به یک شخص محول می شود. یکی از این تخصص ها پدیکور می باشد که در ادامه به معرفی آن و تجهیزات مورد نیازش اشاره خواهیم کرد.

پدیکور چیست؟

آشنایی با پدیکور - کرج دکور

آشنایی با پدیکور – کرج دکور

پدیکور اعمال آرایشی پا می باشد که در جهت زیبا سازی آن صورت می گیرد. همچنین از پدیکور به عنوان یک عمل درمانی نیز یاد می شود. پا به عنوان یکی از اعضای مهم بدن همواره بیشترین وزن را تحمل میکند. بنابراین از لحاظ زیبایی و سلامت همیشه تحت تاثیر خطراتی قرار میگیرد. در سالن های زیبایی با استفاده از مجموعه اعمالی بر روی پا اقدام به برداشت پوست مرده پا و حذف گوشت های اضافی دور ناخن می کنند. علاوه بر زیباسازی پا و ناخن ماساژ پا نیز جزعی از اعمال پدیکور می باشد.

برای انجام پدیکور در سالن های زیبایی ابزار و تجهیزاتی مورد نیاز می باشد تا کار به بهترین شکل خود انجام پذیرد. از جمله تجهیزات مهم در این کار پدیکور استیج و صندلی آرایشگاهی مورد نیاز می باشد. این تجهیزات با توجه به امکاناتی که دارد انجام کار بر روی ناخن را تسهیل می کند. یک ست کامل برای انجام پدیکور باعث ایجاد آرامش به مشتری و افزایش تسلط برای انجام پدیکور می شود.

تجهیزات پدیکور

برای انجام پدیکور مجموعه تجهیزاتی مورد نیاز می باشد. یکی از این وسایل مورد نیاز صندلی پدیکور می باشد. در بسیاری از مجموعه ست های مورد استفاده از پاف استفاده می کنند. پاف یک انتخاب مناسب برای قرار گیری مشتری بر روی آن می باشد. جهت کاهش خستگی مشتری پاف مورد استفاده در این ست دارای دستی و پشتی است. البته از صندلی متفاوت مخصوص پدیکور نیز استفاده می شود. از مهمترین ویژگی های صندلی پدیکور ارتفاع مبل می باشد تا پا به راحتی در کاسه پدیکور و جلو پایی قرار بگیرد.

پدیکور استیج یکی از اصلی ترین تجهیزات پدیکور می باشد. پدیکور استیج وسیله ای می باشد که تمامی وسایل مورد نیاز پدیکور بر روی آن قرار میگیرد. این ابزار شامل صندلی یا پاف، کاسه پدیکور و جلو پایی می باشد. در روند پدیکور بعد از آنکه پا در درون کاسه شسته و ماساژ داده می شود از یک جلو پایی جهت قرار دادن پا و خشک شدن آن استفاده می کنند. تمامی این تجهیزات به صورت جداگانه و ست کامل موجود می باشد.

صندلی پدیکور

آشنایی با صندلی پدیکور - کرج دکور

آشنایی با صندلی پدیکور – کرج دکور

یکی از تجهیزات پدیکور صندلی می باشد. از صندلی جهت نشستن مشتری بر روی آن استفاده می شود. صندلی پدیکور بر روی استیج در کنار دیگر تجهیزات پدیکور قرار میگیرد. برای صندلی پدیکور می توان از انواع صندلی آرایشگاهی استفاده نمود. همچنین از پاف نیز هم برای مشتری و هم برای متخصص پدیکور استفاده می شود. از جمله صندلی های تولید شده در این مجموعه می توانیم به صندلی مشتری لیو اشاره کنیم.

صندلی پدیکور می تواند به صورت تکی و یا ست کامل در بازار موجود باشد. نکته مهم در مورد صندلی پدیکور سایز صندلی و راحتی آن می باشد. باید سایز این صندلی به شکلی باشد که اول از همه بر روی پدیکور استیج به راحتی قرار بگیرد و در وهله دوم دارای ارتفاع مناسب جهت قرار گیری پا برای انجام اعمال پدیکور باشد.

کاسه پدیکور

کاسه پدیکور معمولاً از جنس سنگ مرمز تهیه می شود. علت اصلی این انتخاب نفوذ ناپذیری سنگ در مقابل آب می باشد. از این سنگ جهت انباشه کردن آب برای شستشو و ماساژ پا استفاده می شود. از جمله ویژگی های این کاسه داشتن لبه ای با ارتفاع استاندارد جهت جلوگیری از پاشش آب به کنارین می باشد. این کاسه باید یک تخلیه مناسب داشته باشد که در صورت نیاز به راحتی اقدام به تخلیه آب شود. کاسه آب در پدیکور ست استیج کامل مجموعه کرج دکور موجود می باشد.

کاسه پدیکور در سایز و اشکال مختلف ساخته می شود که می تواند دارای رنگبندی متفاوت نیز باشند. این تنوع در کاسه پدیکور می تواند جهت ست کردن با فضای کار و دکوراسیون هماهنگ سازی بشود. همچنین رنگ پدیکور استیج، صندلی و دیگر تجهیزات در انتخاب نوع کاسه تاثیر گذار است. در کنار کاسه پدیکور نیز معمولاً شیر آبی جهت استفاده از آن تعبیه می شود.

جلو پایی

آشنایی یا جلو پایی پدیکور - کرج دکور

آشنایی یا جلو پایی پدیکور – کرج دکور

ست کامل پدیکور علاوه بر صندلی، استیج و کاسه شامل جلوپایی پدیکور نیز می شود. از جلوپایی جهت قرار گرفتن پا بر روی آن و خشک کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این قطعه از پازل ست پدیکور تسلط کافی برای متخصص پدیکور جهت انجام اعمال پدیکور بر روی پا ایجاد می کند.

پدیکور استیج ها دارای جلوپایی بر روی آن ها می باشد. جلوپایی تعبیه شده بر روی استیج پدیکور باید دارای ارتفاع مناسب باشد. اگر این ارتفاع کمتر یا بیشتر باشد باعث ایجاد خستگی برای مشتری می کند. همچنین عدم وجود این استاندارد در جلوپایی موجب عدم تسلط متخصص پدیکور می شود.

استیج پدیکور

استیج پدیکور یکی از اجزای مهم این ست می باشد. تمامی قسمت های گفته شده بر روی این استیج قرار میگیرد. صندلی، کاسه پدیکور و جلوپایی از جمله قسمت هایی می باشد که باید بر روی استیج پدیکور قرار بگیرند. استیج پدیکور های تولید شده در مجموعه کرج دکور شامل پدیکور استیج زمینی، طبقاتی و ست کامل استیج پدیکور می باشد.

استیج پدیکور باید تحت یک استاندارد مشخص ساخته شوند. این استاندارد شامل طول، عرض و ارتفاع مناسب می باشد. پدیکور استیج به عنوان چارچوب اصلی پدیکور باید توانایی قرار گرفتن صندلی، جلوپایی و کاسه پدیکور را بر روی آن داشته باشند. همچنین تخیله آب مناسب برای کاسه پدیکور تعبیه شود.

پاف

مبل پاف مناسب جلوی پدیکور - کرج دکور

مبل پاف مناسب جلوی پدیکور – کرج دکور

پاف در واقع نوعی مبل می باشد که در دکوراسیون کاربرد های متفاوتی دارد. شکل و تنوع در ساخت آن باعث تنوع در استفاده از پاف شده است. از این مبل در بخش های مختلفی مانند قسمت انتظار، به عنوان زیرپایی و جهت انجام کار پدیکور مورد استفاده قرار میگیرد. از پاف می توان به عنوان نشیمنگاهی برای متخصص پدیکور در جلوی پدیکور استیج طبقاتی و زمینی استفاده نمود.

برای استفاده از پاف جهت انجام کار پدیکور باید نکاتی را در نظر گرفت. ارتفاع و راحتی آن از جمله ویژگی های مهم و تعیین کننده در انتخاب آن می باشد. مطمئناً زمان استفاده از پاف هم برای مشتری و هم برای فرد متخصص طولانی می باشد. بنابراین باید راحتی آن جهت جلوگیری از خستگی نیز مد نظر قرار بگیرد. همچنین پاف دارای پشتی و دسته می تواند به عنوان یک انتخاب مناسب برای مشتری بر روی پدیکور استیج قرار بگیرد.

کرج دکور به عنوان مجموعه ای پیشرو و خلاق در زمینه تولید تجهیزات آرایشگاهی و دکوراسیون آماده ارائه خدمات می باشد. این مجموعه با ارائه انواع محصولات دکوراسیون در جهت تکمیل نیازها و خواسته های مشتریان گرامی اقدام به تولید انواع پدیکور استیج نموده است. همچنین می توانید از مشاوره متخصصین کرج دکور، بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *