مقالات

کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه

کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه - کرج دکور

یکی از مباحت تجهیزات آرایشگاه کانتر منشی است و بعنوان فردی که در این زمینه فعالیت داریم باید بدانیم کانتر منشی چیست؟ و کاربرد کانتر آرایشگاه را بدانیم. بهتر است بدانیم که کانتر منشی و میز منشی دو محصول متفاوت از یکدیگر هستند. کانتر آرایشگاهی جزئی از تجهیزات آرایشگاه هست که حتماً در هر سالن نیاز به یک عدد از آن ها می باشد.

واژه کانتر یا Counter به معنای پیشخوان می باشد که یک کلمه کاربردی است و ممکن است در هر محیط متفاوت باشد. به این معنی که مفهوم کانتر نسبت به محیط به یک تجهیزات خاصی گفته می شود. در زبان فارسی هم واژه کانتر ممکن است معانی مختلفی داشته باشد و بستگی دارد این واژه در کجا و در چه زمینه ای گفته شود.

کانتر منشی چیست؟

کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه - کرج دکور

کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه – کرج دکور

از مجموعه تجهیزات آرایشگاهی، کانتر منشی می باشد که در سالن های آرایشگاه زنانه بکار می رود و به معنای پیشخوان می باشد. کانتر ها عمدتاً نشان دهنده پذیرش یک مجموعه است و مراجعه کننده در اولین بدو ورود خود به آن محل می رود. البته پخش پذیریش در تمام مجموعه ها به همین شکل عمل می کند و مهم ترین قسمت از ورودی دکوراسیون داخلی را هم تشکیل می دهد.

کانتر ها یا همان پیشخوان ها در محیط های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بطور مثال بخش پذیرش در مکان های دولتی مثل بیمارستان ها یا بانک ها همیشه وجود داشته است. همچنین در نمایشگاه ها هم کانتر هایی وجود دارد که بصورت مستقل عمل می کند. اما بخاطر آن که بدانیم در چه حوزه ای صحبت می کنیم آن را کانتر منشی می نامیم.

همیشه در سالن های آرایشگاهی زنانه یک کانتر منشی قرار دارد و جزء مهم ترین تجهیزات آرایشگاهی است. کانتر ها اکثراً توسط خانم ها اداره می شوند و ارگونومی و راحتی آن را بر همین بخش در نظر می گیرند. در کشورهای مختلف کانتر ها یک نقش یکسان را اجرا می کنند و کاربردی مشابه دارند. در ادامه با مطلب کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه با کرج دکور همراه باشید.

کاربرد کانتر آرایشگاه

کانترهای آرایشگاهی همانند تمامی کانترهای دیگر بعنوان بخش پذیریش در نظر گرفته می شوند. بخش پذیریش مهم ترین بخش از ورود مراجعه کنندگان به یک محیط کاری است. مسئله ای که دقیقاً باعث می شود تا اهمیت کانتر افزایش یابد و برای خرید کانتر منشی وقت بیشتری قرار دهیم. تنها و مهم ترین کاربرد کانتر آرایشگاه، وجود بخش پذیریش در یک سالن آرایشگاهی است.

به این موضوع دقت کنید:

زمانی که یک مراجعه کننده برای اولین بار وارد یک سالن آرایشگاهی ورود پیدا می کند به دنبال چه می گردد؟ قطعاً بدنبال شخصی است که بتواند از اون سوال بپرسد یا وقت بگیرد یا هماهنگی انجام دهد. این شخص کسی جز منشی سالن آرایشگاهی نیست. حال منشی یک سالن باید در کجا باشد و چه تجهیزاتی برای خود داشته باشد که راحت در اولین نگاه شناسایی شود؟

بله، وجود یک کانتر آرایشگاهی است که این شرایط را فراهم می کند. پس اولین جایی که یک مراجعه کننده به سراغ آن می رود جایی است که منشی پشت کانتر خود قرار گرفته است. در این صورت باید منشی بهمراه کانتر خود به گونه ای باشد که به راحتی توسط مشتری پیدا شود و باعث سردرگمی و بی نظمی در سالن آرایشگاه نشود.

اگر بخواهیم در رابطه با کاربرد کانتر آرایشگاه در تجهیزات آرایشگاه مختصر بگوییم، پذیریش مراجعه کنندگان می باشد. همانطور که چندین بار در مقاله کانتر منشی چیست؟ اشاره کردیم، پذیریش سالن های آرایشگاهی مهم ترین بخش آن ها است. در نهایت مسائل دیگری هم شرایط و ویژگی ها مثل مکان قرارگیری و ظاهر کانتر در پذیریش سالن نقش مهمی ایفا می کنند.

ویژگی های کانتر منشی

کانتر منشی ویژگی هایی در خود دارد که یک کانتر از آن تجهیزات ساخته می شود. به این معنی که این ویژگی های این محصول است که آن را تبدیل به یک کانتر می کند. اگر این ویژگی ها در یک کانتر آرایشگاهی نباشد دیگر می تواند هر محصول دیگری نام گذاری شود. به این دلیل به این موضوع اشاره می کنیم که بعضاً دیده می شود به جای کانتر از تجهیزات دیگری استفاده می شود.

مهم ترین و اصلی ترین فاکتور برای ویژگی های کانتر منشی ظاهر آن است. ظاهر کانتر باید بگونه ای باشد که حس بخش پذیرش را به مراجعه کننده القا کند. اگر غیر از این باشد دیگر مراجعه کننده پس از ورود به سالن آرایشگاهی به سراغ این بخش نخواهد رفت. بطور مثال برخی افراد به جای کانتر از یک صندلی آرایشگاهی و یک میز با هر ویژگی استفاده می کنند.

منظور از قضیه ظاهر کانتر بیشترین بخشی است که از آن دیده می شود. بله بخش بیرونی یا جلویی کانتر که جلوه آن مهم ترین قسمت آن می باشد. در این قسمت زیبایی کانتر بیشتر به چشم می خورد اما ویژگی یک کانتر که ابعاد، ظاهر و قسمت هایی است که در خود دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کانتر منشی اوپال بالا دار - کانتر آرایشگاهی کرج دکور

کانتر منشی اوپال بالا دار – کانتر آرایشگاهی تولیدی کرج دکور

یک کانتر مخصوص آرایشگاه چه ویژگی هایی دارد؟

کانترهای آرایشگاهی که پذیریش این سالن ها را تشکیل می دهند یک سری خصوصیات در خود دارند. یکی از خصوصیات همانطور که گفتیم ظاهر آن است. از دیگر خصوصیات کانتر آرایشگاه ابعاد آن است. ابعاد کانتر نباید خیلی کوچک و نباید خیلی بزرگ باشد. البته برای ابعاد بهتر است که مساحت محیط را در نظر بگیریم که بعد در رابطه با آن تصمیم گیری کنیم.

از دیگر ویژگی های کانتر مخصوص آرایشگاه قسمت درونی آن است. در این قسمت یک طبقه بهمراه کشو یا کمد قرار دارد. یک منشی در مقابل کانتر خود باید بتواند ابزارهایش را درون آن منظم قرار دهد. به همین جهت کشو یا کمد در این قسمت ها تعبیه می شود. همچنین طبقه رویی باید بگونه ای فضا داشته باشد که ابزارهایی مثل لوازم اداری بتواند تا حدودی روی آن قرار بگیرد.

  • ظاهر جذاب و حرفه ای
  • متریال بسیار باکیفیت
  • دارای کشو یا کمد
  • دارای طبقه رویی

تفاوت میز منشی و کانتر منشی

کانتر منشی باید دارای ویژگی های مشخصی باشد تا از آن به همین عنوان یاد شود. بعضاً از میز منشی به جای یک کانتر منشی استفاده می شود که اصل قضیه را تغییر می دهد. بین میز منشی و کانتر منشی تفاوت های زیادی وجود دارد در صورتی که ممکن است در ظاهر آنچنان دیده نشود. در ادامه مطلب کانتر منشی چیست؟ + کاربرد کانتر آرایشگاه تفاوت های این دو را بیان می کنیم.

میز منشی: میز منشی یک میز به شکل ها و ابعاد مختلف است که همانند یک میز اداری طراحی و تولید می شود. این میز ها کاربردهای زیادی در محیط های اداری دارند و بخصوص برای یک محیط مشخصی نیستند.

کانتر منشی: کانتر منشی یک کانتر برای پذیرش مراجعه کنندگان است که در ابتدای ورودی هر سالن قرار می گیرد. این کانتر نشان دهنده ارجاع افراد به آن ها است و مهم ترین هدفی می باشد که دنبال می کند.

احتمالاً متوجه شده اید که میز منشی در محیط های اداری در هر قسمتی می تواند قرار بگیرد و صرفاً قسمت پذیرش را هدف قرار نمی دهد. این در صورتی است که کانتر منشی با هدف پذیرش مراجعه کنندگان در ورودی محیط های کاری مثل محیط های پزشکی و آرایشگاهی قرار می گیرد. جهت خرید کانتر منشی می توانید با مشاوران فروش کرج دکور در صفحه تماس با ما ارتباط بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *